یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عجیب‌ ترین مسافرت‌ ها در دنیا + عکس

danesheroz1 مرداد ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
عجیب‌ ترین مسافرت‌ ها در دنیا + عکس

دانش روز: سفر برای درک و بدست آوردن اطلاعات جدیدی است که در زندگی انسان می تواند بسیار موثر باشد گاهی نیز سفر تنها برای شاد شدن و رفتن به یک فضای جدید و کسب ارامش انجام میشود

 به گزارش دانش روز، سفرهای طولانی و خیریه چندین سال است که در دنیا دیده می شود. در این مسافرت ها معمولا یک نفر برای اهداف خاصی حرکت خود را آغاز می کند. مسافرت های طولانی و تک نفره معمولا پیاده با با وسیله ای عجیب انجام می شود تا به میزان بیشتری جلب توجه داشته باشد.

** مسافرت سینه خیز

در سال ۱۹۷۸ مردی به نام “هانس مولیکینس” مسیری۲۵۰۰ کیلومتری را به صورت سینه خیز مسافرت کرد تا اعتراضات خود را نسبت به تصمیمات کاخ سفید آمریکا نشان دهد. او برای اینکار پاهای خود را با اهن پوشانده بود تا در طول مسیر زخمی و مجروح نشود. نکته جالب این است، زمانی که پس از سفر دو سال و نیمه به کاخ سفید رسید هیچ کس حاضر به شنیدن اعتراضات او نشد ولی برای همیشه نامش در تاریخ باقی ماند.

** مسافرت با فرغون

“دیوید بایرد” ۶۵ ساله  کسی است که توانست مسیر ۴ هزار کیلومتری عرض استرالیا را در طول ۱۱۲ روز طی کند اما نکته اصلی سفر او بیشتر به روش انجام سفر بر می گردد. این مرد که از ۷۰ شهر مختلف استرالیا گذشته است، در تمام مسیر یک فرغون را به همراه داشت. او در تمام این مسیر یک فرغون که با شعارهای ضد سرطانی پوشیده شده بود با خود حمل کرد و توانست نزدیک به ۲۰ هزار دلار برای بیماران سرطانی جمع کند. او درباره سفرش می گوید روزانه دویدن با فرغون به مدت ۱۲ ساعت باعث شد تا دردهایی در کمرش به وجود آید.

** اولین دونده دور دنیا

“رابرت گاریساید” انگلیسی به عنوان اولین نفری شناخته می شود که به طور رسمی دور دنیا را دویده است. او در سال ۱۹۹۷ سفر دور دنیا خود را از دهلی نو اغاز کرد و در تمام مسیر مامورین گینس به نوعی مراقب رفتار او بودند. این دونده ۴۸ هزار کیلومتر را دویده و برای این سفر خود از ۲۹ کشور گذشته است. “گاریساید” در سال ۲۰۰۳ توانست مسافرت خود را در همان نقطه که آغاز کرده بود به پایان برساند و در طول مسیر ۵۰ کفش مختلف استفاده کرد.

** مسافرت برعکس

تمام افرادی که تا به حال در دنیا سفرهای طولانی انجام داده اند یا برای خیریه دور دنیا را طی کرده اند به صورت رسمی دویده و همه رو به جلو حرکت کرده اند اما “Plennie L. Wingo”  مردی است که در سال ۱۹۳۱ و در حالی که ۳۶ سال سن داشت از آمریکا تا ترکیه که مسیری ۱۳ هزار کیلومتری است را به صورت برعکس و به پشت دوید. او در طول روز می توانست ۳۲ کیلومتری را فقط طی کند و به همین علت سفرش یک سال به طول انجامید.

** مسافرت با پای دلقک بازی

در یکی از قدیمی ترین مسافرت های طولانی دنیا “سیلویان دورنون” مسیری میان مسکو تا پاریس را با پاهای چوبی که در سیرک استفاده می شود طی کرد. این مرد در سال ۱۸۹۱ مسافرت خود را آغاز کرد و پس از گذشت یک سال توانست مسیر ۳ هزار کیلومتری را طی کند. با توجه به قدیمی بودن این موضوع خیلی اطلاعاتی در مورد او وجود ندارد ولی عده ای هدف او را جمع کردن پول برای بیماران خاص می دانند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۴
کد خبر : 46928
بازدیدها: 251

پاسخی بگذارید »