سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عجیب‌ترین کلیساهای دنیا +عکس

danesheroz اسفند ۶, ۱۳۹۱ ۰

ادیان مختلفی در دنیا وجود دارد اما همه آن ها در یک مورد باهم مشترک هستند، آن هم این که همه مردم نیاز به یک محل مشخص برای عبادت خدا دارند

کلیساها معمولا شکل ظاهری یکسان و سنتی دارند اما گاهی اوقات طراحی های عجیب این مکان ها نیز تصور و اجرایی می شود و این عبادتگاهها شاهد تغییرات جالبی قرار هستند.

کلیسای لگو

در هلند یکی از کلیساهای بسیار جالب قرار دارد که با آجرهای لگو ساخته شده است. “فلیپ جونکر” طراح ارشد این کلیسا گفت: از آنجایی که همیشه کلیساها یکسان هستند خسته شدم و تصمیم گرفتم کار متفاوتی را انجام دهم و با کمک کارخانه لگو این کلیسا را طراحی کردم. این کلیسا هم اکنون باز است و روزانه افراد زیادی برای دعا به آن جا می روند.

کلیسای طبیعی

در سال ۲۰۰۱ “گیولیانو مایوری” طراح ایتالیایی دست به کاری جالب زد و یک کلیسا از چوب درختان وشاخ و برگ ها طراحی کرد. او پس از آن شروع به ساخت این کلیسا کرد اما در میان راه بیمار شد و در گذشت و پایان کارش را ندید. این کلیسا این روزها به پایان رسیده است و به عنوان بزرگترین کلیسای طبیعی دنیا شناخته می شود. در ساخت این بنا از ۱۴۰۰ نهال کمک گرفته شده است.

کلیسای استخوان ها

جهوری چک یکی از متفاوت ترین کلیساها دنیا را در دل خود جای داده است. این کلیسا در منطقه ای به نام “Sedlec” قرار دارد و تزینات آن با استخوان های انسان است. دیوارها و تمامی نقاط این کلیسا با بیش از ۴۰ هزار استخوان انسان پر شده است. این استخوان ها را برخی از خانواده های فوت شده های منطقه به کلیسا اهدا می کنند تا روح آن ها در این محل به آرامش برسد.

کلیسای یخی

در سال ۲۰۱۱ اهالی منطقه باواریا در آلمان دست به کار جالب زدند یک روستا از برف و یخ ساختند. “Dean Kajetan” این کلیسا را طراحی کرد و هدف اصلی این کار خودش را زنده کردن یاد کلیسایی یخی می داند که در سال ۱۹۱۱ ساخته شده بود. ساخت این کلیسا نزدیک به ۱۰۰ هزار یورو هزینه داشته است و با استفاده از ۱۴۰۰ بلوک یخی تکمیل شده است.

کلیسا روی تانک

“Chris Kuksi” طراح هلندی یکی از خلاقانه ترین طراحی را برای کلیسا داشته است. او روی یک تانک غول پیکر با استفاده از مصالح ساختمانی یک کلیسا ساخته است. این طراح هدف اصلی خود را از این کار دعوت کشورها به ترک جنگ و خونریزی می داند.

کلیسای بادی

یکی از ایده های بسیار جالب در مورد کلیساها طرحی است که “فرانک لوس” ارائه کرده است. او بعد از چند ماه کار بر روی یک پروژه توانست یک کلیسای بادی طراحی کند که قابلیت حمل و نقل ساده و استفاده در هرمکانی را داشته باشد. این کلیسا در مدل های مختلف با ظرفیت های حداکثز ۳۰ نفر ساخته شده است و در بسیاری از کشورهای شمالی اروپا از آن استفاده می شود.

کلیسای نامرئی

بلژیک محلی است که یکی از کلیساهای بسیار جالب در آن قرار دارد. این کلیسا که توسط فردی به نام “Pieterjan Gijs” ساخته شده است با استفاده از ۱۰۰ لایه و ۲۰۰۰ ستون تکمیل شده است. لایه لایه بودن این کلیسا باعث آن شده است که تا حدی نامرئی باشد. التبه طراح آن ادعا می کند بسته به زاویه شما می تواند کاملا ناپدید نیز بشود. این کلیسا همه روزه افراد زیادی به را سمت خود جذب می کند.

کوچکترین کلیسای دنیا

در آمریکا و در جزیره ای به نام “چپل” کلیسایی وجود دارد که به عنوان کوچکترین کلیسای دنیا شناخته میشود. این کلیسا در سال ۱۹۸۹ ساخته شده است مساحت آن تنها ۱۲ متر مربع است. از این مکان بیشتر برای عروسی ها استفاده می شود چرا که منظره بسیار زیبا و ساده ای دارد. البته این کلیسا در میان یک دریاچه کوچک قرار دارد و تنها با قایق قابل دسترس است.

کلیسای قطاری

یکی از عجیب ترین کلیساهای دنیا را می توانید  در روسیه پیدا کنید جایی یک قطار به کلیسا تبدیل شده است. یکی از طراحان این کشور که البته نامش مشخص نشده است یک واگن قدیمی را تبدیل به یک کلیسای بسیار بزرگ کرد. این کلیسا به اندازه ای جا دارد که یک روستا تمام در ان می توانند به عبادت بپردازند.

کلیسای صخره ای

در گرجستان کلیسایی وجود دارد که در ارتفاع ۵۰ متری از روی زمین قرار دارد ولی نکته مهم این است که بر روی صخره غیر قابل دسترس قرار گرفته است. نکته جالب تر در مورد این کلسیا کشیشی است که در ان زندگی می کند. این کشیش ۲۰ سال است که از این صخره پایین نیامده است و مردم نیز برای او غذا و آذوقه ارسال می کنند. افرادی که صخره نوردی خوبی بلد هستند می توانند در این کلیسا به مناجات بپردازند.

یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۷:۱۵
کد خبر : 7832
بازدیدها: 282

پاسخی بگذارید »