پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عجیب ترین خواهران دوقلوی دنیا + عکس

danesheroz1 بهمن ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
عجیب ترین خواهران دوقلوی دنیا + عکس

دانش روز: دو قلوها معمولا خصوصیات ژنتیکی یکسانی دارند اما هراز گاهی تفاوت ژنتیک و جهش‌ های ژنتیکی سبب تغییرات بسیار شدید در دو قلوها به ویژه در وضعیت سلامتی آنها می شود

 به گزارش دانش روز، یک خانواده دارای دو دختر دوقلو هستند که یکی از آنها مبتلا به سندرم داون است.

گفتنی است؛ پزشکان تنها چند ساعت قبل از به دنیا آمدن نوزادان تشخیص داده بودند که یکی از جنین‌ها به سندروم داون مبتلا است.
بررسی‌ها نشان می دهند، این بزرگترین شوک در زندگی مادر خانواده بوده، اما هم اکنون که این دو کودک۶ ساله هستند خواهر مبتلا به سندروم داون با کپی برداری از رفتارهای خواهر دوقلویش مهارت‌هایی زیادی به نسبت یک کودک مبتلا به سندروم داون کسب کرده است.

براساس آمارها، همه ساله حدود ۷۵۰ نوزاد تنها در کشور انگلستان با این نقص ژنتیکی به دنیا می‌آیند این بیماری بین نوزادان مادران باردار با سن بالاتر از ۴۰ سال بیشتر دیده می‌شود.

اگر مادر در سنین ۲۵ سالگی باشد شانس به دنیا آمدن مبتلا به سندروم داون یک در هزار و ۲۵۰ مورد است اما اگر در سن ۴۵ سالگی بچه دار شود شانس به دنیا آمدن نوزاد مبتلا به سندروم داون یک در هر ۳۰ مورد است این خانواده زندگی خوبی دارند و خواهر دوقلوی سالم همیشه در مدرسه همراه خواهر مبتلا به سندروم داون خود است و در درس‌ها و یادگیری مهارت‌ها به او کمک می‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۶
کد خبر : 92780
بازدیدها: 167

پاسخی بگذارید »