یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تاکید بان کی مون و شورای امنیت:

عاملان انفجار بیروت باید محاکمه شوند.

danesheroz1 مرداد ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
عاملان انفجار بیروت باید محاکمه شوند.

دانش روز: دبیر کل سازمان ملل متحد، شورای امنیت و ترکیه در واکنش به انفجار تروریستی بیروت، ضمن محکوم کردن آن خواستار محاکمه عاملان و خویشتنداری مردم لبنان شدند

به گزارش دانش روز، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل ضمن محکوم کردن این انفجار، از تمام لبنانی ها خواست اتحاد خود را حفظ کرده و بر امنیت و ثبات این کشور متمرکز شده و برای رسیدن به این هدف تلاش کنند.

بان کی مون چنین اقدامات خشونت آمیزی را غیر قابل قبول خواند و گفت: در پی این حملات جامعه بین الملل برای حمایت از امنیت و ثبات لبنان در این برهه خطرناک بیشتر تلاش می کند.

وی در ادامه درباره بازداشت و محاکمه عاملان این جنایت هولناک ابراز امیدواری کرد و به خانواده قربانیان این انفجار تسلیت گفت.

همچنین اعضای شورای امنیت در بیانیه ای از مردم لبنان خواستند تا اتحاد خود را در قبال تهدیدهایی که هدف از آن بر هم زدن ثبات این کشور است، حفظ کنند.

شورای امنیت تاکید کرد: تروریسم در هر شکل و قالب یکی از جدی ترین تهدیدها برای صلح و امنیت جامعه جهانی است. این شورا همچنین همچنین بر محاکمه عاملان این انفجار تاکید کرد.

ترکیه نیز ضمن ابراز حمایت خود از لبنان اعلام کرد: منطقه در شرایط حساسی به سر می برد و آنکارا بر این باور است که لبنانی ها خویشتنداری و اتحاد خود را حفظ می کنند.

منبع:مهر

جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۳
کد خبر : 50916
بازدیدها: 216

پاسخی بگذارید »