چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ظرفیت و زمان اعلام رشته‌ های دانشگاه فرهنگیان برای کنکور ۹۳

danesheroz1 بهمن ۱, ۱۳۹۲ ۰
ظرفیت و زمان اعلام رشته‌ های دانشگاه فرهنگیان برای کنکور ۹۳

دانش روز: سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: حدود ده هزار دانشجوی جدید در رشته‌های مختلف مورد نیاز آموزش و پرورش در سال ۹۳ پذیرش میشوند

به گزارش دانش روز،

محمود مهر محمدی گفت: دانشگاه فرهنگیان مشغول رایزنی با ستاد آموزش و پرورش است و تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: در سال آینده ده هزار نفر در نقاط مختلف و رشته محل‌های مختلف از سراسر کشور را خواهیم داشت و دفترچه شماره دو کنکور مورد تایید آموزش و پرورش خواهد بود.

وی در خصوص سیر نزولی پذیرش ظرفیت دانشجو از ۱۷ هزار به ده هزار نفر اظهار داشت: نیاز آموزش و پرورش یک بحث است و باید به دقت تعیین شود و پوشش ستاد آموزش و پرورش این نیاز را با در نظر گرفتن همه‌ی متغیر‌های دخیل در این قضیه تعیین می‌کند و بر اساس آن نیاز سفارش تأمین نیرو به دانشگاه می‌اید و دانشگاه نیز بنا به ظرفیتی که دارد و متعهد به تأمین نیروی با کیفیت برای وزارت آموزش و پرورش میشود.

مهر محمدی تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان دغدغه کیفیت دارد و لذا درگیر رایزنی برای تأمین ظرفیت نیروی انسانی هستیم که اگر ما به التفاوتی بین نیاز آموزش و پرورش و ظرفیتهای دانشگاه فرهنگیان باشد باید چاره اندیشی شود.

وی در ادامه بیان داشت: مسئولیت بخش کار تربیت معلم یعنی گرفتن ردیف‌های استخدامی با دانشگاه فرهنگیان نیست و ستاد آموزش و پرورش مسئول این امر است  و تلاش می‌شود مطابق فصل اساس نامه کسانی که وارد دانشگاه فرهنگیان می شوند ردیف استخدامی برایشان در نظر گرفته شود و حقوق خاصی برای آنان برقرار شود که امیدواریم که اگر مشکلی وجود داشته باشد در‌آینده نزدیک مشکل حل شود.

مهر محمدی تأکید کرد: متولی بخش ردیف‌های استخدامی ستاد وزارت آموزش و پرورش است که آنها به شکل دقیق‌تری می‌توانند پیشرفت کار و موانعی که احیاناً وجود دارد را توضیح دهند و بهتر پاسخگو باشند و ما متولی این امر نیستیم و قرار نیست که ما روی آن متمرکز باشیم.

وی در خصوص مبالغی که بابت خوابگاه از دانشجویان گرفته می‌شود گفت: این امر مبنای قانونی دارد و این مبالغ بابت خوابگاه و هزینه‌های خوابگاهی وهزینه‌های مربوط به تغذیه است که طبق قانون ده درصد برای هزینه‌های خوابگاه و ۳۵ درصد برا ی تغذیه و استفاده از وعده‌های غذایی است که در دانشگاه مجموعاً ۴۵ درصد است و ۴۵ درصد وجهی است که به عنوان حقوق دانشجو به معلمان تعلق می گیرد.

مهر محمدی ادامه داد: دربخشنامه‌ای که بر اساس آن می‌خواهیم عمل کنیم پیش بینی شده به صور مختلف و متناسب با سطح بهره‌برداری از این امکانات از حقوق دانشجویان کسر شود که بین ۲۰ تا ۴۵ درصد این کسری متغیر است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان خاطر نشان کرد: امیدواریم که در ظرفیت بودجه‌ای دانشگاه‌ها یک تحولی اتفاق افتد که در آستانه تصویب بودجه سال ۹۳ دیگر نیاز نباشد که از این محل هزینه‌ها را تأمین کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۵
کد خبر : 89054
بازدیدها: 711

پاسخی بگذارید »