سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در دولت های نهم و دهم؛

ظرفیت سالانه تولید فولاد به دو برابر افزایش یافت

danesheroz اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
ظرفیت سالانه تولید فولاد به دو برابر افزایش یافت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ظرفیت سالانه تولید فولاد در دولت احمدی نژاد دو برابر افزایش یافت و به ۱۹میلیون تن در سال رسید

به نقل از ایرنا؛ مهندس ˈامیر امینیˈ روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از روند اجرایی سه پروژه تولید فولاد در تربت حیدریه افزود: تولید فولاد در کشور قبل از دولت نهم فقط ۹میلیون تن در سال بود.

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در بخش تولید فولاد، پنج رتبه در جهان صعود داشته که با ادامه این روند در آینده نزدیک رتبه اول را در خاورمیانه خواهد داشت.

امینی گفت: در برنامه افق ۱۴۰۴ باید تولید فولاد در سطح کشور به ۵۵ میلیون تن در سال برسد که طرح هایی در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: در راستای دستیابی به رقم مذکور ، مجوزهایی برای تولید فولاد در کشور داده شده که بخشی از این مجوزها در محدوده شهرستان های تربت حیدریه ، تربت جام و سنگان از توابع شهرستان خواف در استان خراسان رضوی است.

نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید گفت: امیدواریم با پیگیری های مسوولان صنعت و معدن مشکلات پیش روی فولاد این شهرستان حل شود.

ˈابوالقاسم خسرویˈ افزود: شهرستان تربت حیدریه موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری در بخش فولاد دارد لذا سرمایه گذاران باید با جدیت از این شرایط استفاده کنند.

وی گفت: مواد اولیه سه پروژه فولاد در تربت حیدریه از منطقه سنگان خواف که در فاصله کمی از تربت حیدریه قرار دارد تامین خواهد شد.

پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۰
کد خبر : 14115
بازدیدها: 269

پاسخی بگذارید »