دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

طنین گلبانگ انقلاب در مدارس همزمان با لحظه ورود تاریخی حضرت امام به کشور

danesheroz1 بهمن ۲, ۱۳۹۲ ۰
طنین گلبانگ انقلاب در مدارس همزمان با لحظه ورود تاریخی حضرت امام به کشور

دانش روز: معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: از جمله برنامه‌های شاخص دهه فجر، نواخته شدن زنگ هماهنگ گلبانگ انقلاب همزمان با «لحظه ورود تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به کشور در سال ۵۷» است

به گزارش دانش روز، رضا امانی،  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص برنامه‌های دهه فجر اظهار داشت: در آستانه آغاز سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ستاد دهه فجر آموزش و پرورش شهر تهران با هدف توسعه مشارکت بخش‌های دانش‌آموزی و فرهنگیان و آشنایی هر چه بیشتر با یوم‌الله دهه فجر، بالغ بر ۴۰ برنامه اجرا خواهد کرد.

وی ادامه داد: از جمله برنامه‌های شاخص، نواخته شدن زنگ هماهنگ گلبانگ انقلاب همزمان با لحظه ورود تاریخی امام خمینی (ره) به کشور در سال ۵۷، است.

امانی افزود: برنامه تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی(ره) نیز در حرم مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب و برگزاری برنامه در «جایگاه جلوس امام(ره) در بهشت زهرا(س) پس از ورود به کشور در سال ۵۷» با حضور فرهنگیان و دانش‌آموزان برگزار خواهد شد.

وی گفت: در دهه فجر امسال در برنامه تجدید پیمان با شهدا، گروه‌های دانش‌آموزی در مدارس به دیدار خانواده شهدا خواهند رفت.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران افزود: بازخوانی مبارزات و زندگی مبارزین قبل از انقلاب از جمله برنامه‌هایی است که مورد تأکید قرار گرفته است؛ ضمن اینکه مطالعه آثار شهدا و ایثارگران و انقلابیونی که در این ایام به دست دژخیمان مجروح و شهید شدند از دیگر برنامه‌هایی است که پیش‌بینی شده است.

امانی ادامه داد: یکی از محورهای مهم مصوبات دهه فجر شهر تهران، آشنایی با دستاوردهای انقلاب اسلامی است تا دانش‌آموزان بدانند این همه تلاش و مجاهدت که به همت امام عزیز و یارانش شکل گرفت و مقام معظم رهبری، ادامه‌دهنده مسیر هستند، چه دستاوردهایی داشته است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران افزود: بخش قابل توجهی از برنامه‌های دهه فجر، برگزاری مسابقه فرهنگی، کتاب، مسابقه در فضای مجازی، وبلاگ نویسی، مسابقه نقاشی و انشاء است.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات محوری مسابقات، موضوع سؤال رئیس‌جمهور در ابتدای سال تحصیلی است؛ «اگر پدر شما رئیس‌جمهور باشد، چه اقدامی را به او توصیه می‌کنید که بتواند اعتدال و میانه‌روی را در همه ابعاد زندگی اجتماعی جامعه ایران بگستراند».

امانی افزود: بحث ُجنگ‌های دانش‌آموزی و استفاده از گروه‌های هنری مجرب و فعال کردن کانون‌های تربیتی برای برگزاری اردوی نیم روزه با مضامین فرهنگی دهه فجر از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد.

منبع: فارس

چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۴
کد خبر : 89104
بازدیدها: 333

پاسخی بگذارید »