یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

طنین دوباره سخنان مقام معظم رهبری در سی ان ان

danesheroz اسفند ۱۴, ۱۳۹۱ ۰
طنین دوباره سخنان مقام معظم رهبری در سی ان ان

اگر ما تصمیم بر ساخت سلاح هسته ای می گرفتیم هیچ قدرتی نمی توانست مانع ما شود

جام بین الملل ، شبکه سی ان ان: مذاکرات هسته ای بین ایران و قدرتهای جهانی در حالی امروز به پایان رسید که دو طرف بر ادامه مذاکرات در ماه آینده توافق کردند.قدرتهای جهانی مدعی اند که به دنبال جلوگیری ایران از دستیابی به سلاح اتمی هستند در حالی که ایران اصرار دارد که تنها به دنبال دستیابی به فعالیت های صلح آمیز هسته ای است و به دنبال ساخت بمب اتمی نخواهد رفت.

“آیوین” خبرنگار سی ان ان که برای پوشش مذاکرات به آلماتی قزاقستان سفر کرده است در پاسخ به این سوال که آیا امیدی به دست پیدا کردن به دستاورد جدیدی در جریان مذاکرات وجود دارد؟ گفت: از آخرین مذاکرات هسته ای بین ایران و شش قدرت جهانی بیش از هشت ماه می گذرد و در این هشت ماه ،ایران غنی سازی اورانیوم را افزایش داده است و در مقابل ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی تحریم های گسترده ای را بر علیه اقتصاد ایران وضع کرده اند . این شش کشور مدعی هستند که با یک بسته پیشنهادی جدیدی به آلماتی آمده اند و اکنون نوبت ایران است که تصمیم به توافق با این کشورها بگیرد.

 

 

خبرنگار سی ان ان در ادامه با اشاره به صحبتهای سخنگوی کاترین اشتون مبنی بر اینکه ما بسیار امیدواریم که این مذاکرات به نتیجه دست پیدا کند گفت: من از او پرسیدم که با توجه به اینکه در چند ماه گذشته هیچ پیشرفتی در روند مذاکرات صورت نگرفته است چگونه تا این حد به این مساله امیدوار است و او اینطور پاسخ داد : اینطور نیست که در این مدت هیچگونه پیشرفتی رخ نداده است. مذاکراتی در این مدت بین کاترین اشتون که رهبری مذاکرات را بر عهده دارد و همتای ایرانی او در جریان بوده و همینطور در این مدت کارشناسان و تکنسین های دو طرف نشست هایی با یکدیگر برگزار کرده اند.

در ادامه مجری سی ان ان از خبرنگار این شبکه پرسید که با توجه به اینکه طرف های غربی بر این مطلب اصرار دارند که اکنون نوبت ایران است که تصمیم بگیرد ، موضع ایران در قبال این سخنان چیست : خبرنگار سی ان ان پاسخ داد : ایران بی وقفه بر این مساله تاکید دارد که این یک برنامه صلح آمیز هسته ای است و این کشور به دنبال ساخت سلاح هسته ای نخواهد رفت. این همان مساله است که توسط رهبر ایران در حدود دو هفته پیش تکرار شد .

 

 

در ادامه سی ان ان با پخش قسمت هایی از سخنان رهبری در جمع مردم تبریز پرداخت که ایشان فرمودند : ما نمی خواهیم سلاح هسته ای درست کنیم نه بخاطر اینکه آمریکا از ما ناراحت می شود بلکه بر مبنای یک عقیده و اعتقادی است که سلاح هسته ای را جنایت بر ضد بشریت می دانیم و ضمن آنکه بر عدم تولید آن تأکید داریم،‌خواستار محو سلاحهای هسته ای موجود در جهان نیز هستیم .اگر ما تصمیم بر ساخت سلاح هسته ای می گرفتیم هیچ قدرتی نمی توانست مانع ما شود.

خبرنگار سی ان ان در خاتمه با بیان اینکه آیت الله خامنه ای مانع برگزاری هرگونه مذاکره مستقیم بین ایران و آمریکا می شود گفت : او می گوید که آمریکا در حالی پیشنهاد مذاکره به ایران می دهد که در همان حال تحریم های سنگین وضع می کند .

دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۷:۳۶
کد خبر : 8537
بازدیدها: 279

پاسخی بگذارید »