پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

درحاشيه مراسم راهپيمايي 13 آبان برگزار مي شود:

طرح گفت و گوی دانش آموزان با موضوع رابطه با آمریکا

danesheroz1 آبان ۷, ۱۳۹۲ ۰
طرح گفت و گوی دانش آموزان با موضوع رابطه با آمریکا

داشن روز: دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از اجرای طرح گفت و گوی دانش آموزان با موضوع رابطه با آمریکا در حاشیه مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان امسال خبر داد.

به گزارش دانش روز، حامد علامتی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به  برگزاری زنگ گفت وگو در مدارس در راستای توصیه های موکد حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور گفت: برنامه ویژه مراسم ۱۳ آبان امسال  اجرای طرح زنگ گفت وگو با استفاده از وسایل ابتدایی موجود در مدارس با موضوع رابطه با آمریکا  است که با متولی گری دانش آموزان و با حضور اعضای قرارگاه های شهری و تعدادی از مربیان مسلط به بحث برگزار می شود.

 وی با اشاره به برنامه های ویژه یوم ا… ۱۳ آبان که به صورت ملی در کشور برگزار می شود، افزود: این برنامه ها در دوبخش  ؛ ماهیت ۱۳ آبان و موضع اتحادیه در این زمینه و اجرای برنامه های ملی در مدارس متوسطه کشور در قالب برنامه های شهری و استانی برگزار می شود.

 دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اضافه کرد : سه رویداد بسیار مهم  و متفاوت در تاریخ  ۱۳ آبان سال های ۴۳ ، ۵۷ و ۵۸ رخ داده است که به ترتیب شامل؛ تبعید حضرت امام (ره) به کشور ترکیه ، کشتار دانش آموزان در دانشگاه تهران و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا می باشد که این رویدادها هرکدام در شکل دادن به انقلاب اسلامی نقش ویژه ای     داشته اند.

 وی با اشاره به این مطلب که هویت هر سه رخداد مذکور مبارزه با استکبار و عوامل آن بوده است و به همین دلیل این روز روز مبارزه ملی با استکبار نامیده شده است ، اظهار کرد : ۱۳ آبان نماد دو مبارزه علیه استبداد و استعمار است .

 علامتی با اشاره به نقش دانش آموزان در پیروزی انقلاب اسلامی بعد از حادثه ۱۷ شهریور ۵۷ ادامه داد :  همزمان با بازگشایی مدارس  در ۳۰ مهر ۵۷ ، دانش آموزان همدانی با رژیم ستمشاهی مبارزه  و شهدایی تقدیم انقلاب کردند که در بزرگداشت این شهدا، دانش آموزان تهرانی نیز در مبارزه علیه رژیم وارد میدان شدند و از مبارزه و خون این شهدا جرقه جدیدی در روند شکل گیری پیروزی انقلاب اسلامی ایجاد شد .

 وی افزود: باورود  نسل  نوجوان و جوان و آینده ساز ، بت شکنی در مبارزات علیه رژیم به چشم می خوردو از همین رو امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) در بیاناتشان اظهار کرده اند ؛ چشم امید ما به نسل آینده است ، زیرا جوانان “نمی توانیم “را به “می توانیم” تبدیل می کنند.

 دبیر کل اتحادیه انجمن های  اسلامی دانش آموزان با اشاره به ۳۶ هزار شهید دانش آموز ،اتکا و اعتماد به نسل جدید و دانش آموزان را  اصل بسیار مهمی خواند که طی سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی خود را نشان داده است .

 * نتایج مطلوب، محصول  پایداری و مقاومت ملت ایران است

 علامتی با اشاره به رد پای آمریکا  و استکبار در هر سه رخداد مهم ۱۳ آبان سال های ؛ ۴۳، ۵۷ و ۵۸ عنوان کرد : سفارتخانه ها مکانی برای روان سازی ارتباطات  شهروندان کشورها می باشد اما در سال ۵۸ سفارت آمریکا در تهران به لانه جاسوسی این کشور و پشتیبانی از عوامل ضد انقلاب ، معاند و فریب خورده تبدیل شده بود که در خدمت استکبار و آمریکا بودند، از هر سه واقعه این نتیجه حاصل می شود که هرجا مقاومتی صورت گرفته است ، قدرت های پوشالی استکبار و آمریکا در هم فروریخته است .

 وی از حضور دانش آموزان ایران اسلامی پا به پای نسل اول ودوم انقلاب در راهپیمایی ۱۳ آبان امسال خبر داد و گفت : امسال به جهت شرایط حساس منطقه و بین الملل حضور دانش آموزان  بسیار پررنگ تر و معنا دار تر با صلابت و بصیرت و با سردادن شعار مرگ بر آمریکا  در راهپیمایی ۱۳ آبان  شرکت خواهند کرد تا به دنیا نشان دهند که نوجوانان و جوانان ایران اسلامی به ارزش ها ، اعتقادات و فرهنگ عاشورایی خود پایبند هستند.  

 دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در خصوص برنامه های تدارک دیده شده مراسم ۱۳ آبان امسال گفت : برنامه ها شامل  چند  بخش است ؛ برخی از برنامه ها در قالب مدارس در آستانه  ۱۳ آبان برگزار می شود که  این بخش از امروز در مدارس کشور آغاز شده است و بعضی دیگر به صورت شهری در قالب نشست و نمایشگاه و برخی در روز مراسم  ۱۳ آبان برگزار می شود .

 وی تشکیل حلقه های معرفت با موضوع استکبار ستیزی و چرایی مرگ بر آمریکا ، سخنرانی های کلاسی ، استفاده از فرصت  صبحگاه ، قرائت بیانیه قرارگاه ملی ، تابلوهای اعلانات مدارس ، چاپ نشریه ، پخش فیلم های ضد استکباری بارگذاری شده بر روی سایت اتحادیه ، دعوت از  سخنرانان   زبده ، برگزاری مسابقه  کتابخوانی و برنامه های ابتکاری دانش آموزان با هویت ضد استکباری را از جمله برنامه هایی خواند که در مدارس برگزار می شود .

 علامتی ادامه داد: یک رده دیگر از تشکیلات اتحادیه را دانش آموزانی تشکیل می دهند که در آستانه فارغ التحصیلی هستند، این دانش آموزان بازخوانی فرمایشات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در رابطه با آمریکا را در قالب خیمه های معرفت به مباحثه می گذارند .

 دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان  افزود : درحوزه شهری ، ریشه های استکبار ستیزی و مبارزه با  ظلم از نگاه آیات و روایات و پرسش و پاسخ در زمینه رابطه با آمریکا و شبهات موجود به بحث گذاشته می شود که این برنامه در حاشیه مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان برگزار می شود.

 وی تصریح کرد: موضوع مباحثات و نشست های دانش آموزی ، کلید واژه هایی نظیر ؛ غیر قابل اعتماد بودن ،خود برتربینی ، غیرمنطقی بودن ، عهد شکنی و در پنجه تصرف و اقتدار صهیونیست بین الملل  برگرفته  از بیانات مقام معظم رهبری  ( مدظله العالی) است .

 علامتی از برگزاری نمایشگاه های خیابانی در حاشیه مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان و نشست های مختلف  سیاسی با موضوع تقابل هویتی آمریکا و ایران خبر داد و یادآور شد: ماکت های سانتریفوژ در مراسم به نمایش در می آید و دانش آموزان باحضور پرشور و با بصیرت خودنشان خواهند داد که هویت ضد استکباری  ریشه در اعتقادات و ارزش های دینی  آنان دارد .

 وی از صدور بیانیه و برگزاری مسابقات مختلف به عنوان بخش دیگری از برنامه های ۱۳ آبان امسال نام برد و گفت: نشست های معرفتی و سیاسی خاص دانش آموزان دوره دوم متوسطه  و راهپیمایی، مسابقه ، بیانیه و… برای عموم دانش آموزان برگزار می شود.

 علامتی در پایان از برگزاری برنامه دیدارهای عمومی مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) با دانش آموزان و دانشجویان در آستانه برنامه های  ۱۳ آبان امسال خبر داد.  


سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۴
کد خبر : 70508
بازدیدها: 325

پاسخی بگذارید »