سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

طرح پدیکولوز و غربالگری دانش‌آموزان دختر در مدارس

danesheroz1 تیر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
طرح پدیکولوز و غربالگری دانش‌آموزان دختر در مدارس

دانش روز: رئیس دفتر سلامت شهرستان‌های استان‌ تهران از اجرای طرح پدیکولوز برای دانش‌آموزان دختر در مدارس خبر داد و اعلام کرد: در اجرای طرح پدیکولوز آموزش‌های لارزم در این زمینه به خود دانش‌آموز و هم به اولیاء آنها داده می‌شود

 به گزارش دانش روز، الهه حسن‌ پور، با اشاره به توصیف طرح پدیکولوز برای دانش‌آموزان دختر در مدارس، اظهار کرد: طرح پدیکولوز، طرح مبارزه با شپش است و این طرح یکی از طرح‌هایی است که در راستای بهداشت فردی و اجتماعی صورت می‌گیرد.

 وی با بیان اینکه در این طرح آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان و به اولیاء دانش‌آموزان در حال خطر داده می‌شود، تصریح کرد: پس از آموزش‌های داده شده، غربالگری انجام و یک قسمت از موی دانش‌آموزان مورد بررسی قرار ‌داده می‌شود و اگر دانش‌آموز آلوده و یا مشکوک به آلودگی باشد، با یک فرم به مرکز بهداشت نزدیک مدرسه ارجاع داده ‌می‌شود.

رییس دفتر سلامت شهرستان‌های استان تهران، خاطرنشان کرد: پس از ارجاع دانش‌آموز آلوده پدیکولوز به مرکز بهداشت، در آن مرکز دوباره آزمایش شده و در صورتی که فرد آلوده شناخته شد به او شامپوی پرمترین داده می‌شود که باید تمام اعضای خانواده آن دانش‌آموز استفاده کنند و در این راستا به آن‌ها آموزش داده می‌شود. با اولین مصرف، دانش‌آموز می‌تواند به مدرسه بیاید زیرا شامپوها اثرات بسیار موثری دارند.
حسن‌پور در خاتمه تاکید کرد: توصیه می‌شود استفاده از این شامپوها ۳ بار باشد و دانش‌آموزان پس از حمام خود ترجیحا از شانه‌های دندانه‌دار چوبی استفاده کنند.
منبع:پانا
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۷
کد خبر : 39906
بازدیدها: 218

پاسخی بگذارید »