دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

طرح مهر سما ویژه ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی در البرز

danesheroz1 شهریور ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
طرح مهر سما ویژه ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی در البرز

دانش روز: طرح مهر سما از روز سه شنبه در کافه کتاب سما حوزه هنری استان البرز ویژه ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی میان کودکان و نوجوانان آغاز شد

  به گزارش دانش روز،  رییس حوزه هنری استان البرز به مناسبت آغاز این طرح گفت: طرح مهر سما ویژه معرفی و توزیع دفاتر و نوشت افزارهای ایرانی است که امسال توسط چند نهاد و موسسه مختلف همچون حوزه هنری، کانون پرورش فکری و چند موسسه خصوصی طراحی و تولید شده است.

عبدالحمید قره داغی افزود: در اجرای این طرح دفاتر روشنا از موسسه روشنای زندگی، دفاتر شکرستان از حوزه هنری، دفاتر کانون پرورش فکری و دفاتر قاصدک از موسسات فرهنگی شهر کرج، نحصولات خود را در نمایشگاهی که به همین منظور در کافه کتاب سما دایر شده، عرضه کرده اند.

وی اجرای هرچه بهتر این طرح در استان را منوط به کمک سایر نهادها و ارگانها همچون کانون پرورش فکری، آموزش و پرورش و معاونت اجتماعی استانداری دانست و اظهار امیدواری کرد: تا اواسط مهرماه این نوشت افزارهای ایرانی در دسترس استفاده کنندگان قرار گیرد.

وی در خصوص لزوم طراحی و تولید این محصولات در کشور گفت: در سالهای گذشته حجم گسترده ای از نوشت افزار بخصوص دفتر با طرحها و نمادهای کشورهای دیگر به خصوص در طرحهایی که کار رسانه ای زیادی بر روی آنها جهت انتقال فرهنگ خاص خودشان به نسل کودک و نوجوان انجام شده بود، به وفور یافت می شد در حالی که نمونه بهتری از فرهنگ ما برای ارایه به این نسل وجود نداشت.

قره داغی بیان کرد: امسال برای طراحی و تولید و عرضه نوشت افزار و بخصوص دفتر توسط حوزه هنری قدمهای خوبی برداشته شد که ارایه دفترهای شخصیت های مجموعه کارتونی شکرستان با بهترین کیفیت از آن جمله است که با همکاری کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان قهرمانان و سرداران جنگ در کنار قهرمانان اساطیری ایرانی قرار گرفته اند.

وی اظهار داشت: محصولات فرهنگی در نظر گرفته شده برای ارایه شامل دفتر یادداشت، دفتر مشق، جامدادی، مدادرنگی، پاک کن و کوله پشتی است که این محصولات می تواند نیاز ۳۰ درصد از دانش آموزان استان را تامین کند.

نمایشگاه طرح ˈمهرسماˈ هر روز از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۰ شب در مرکز عرضه محصولات فرهنگی حوزه هنری با نام ˈکافه کتاب سماˈ واقع در کرج – بلوار امامزاده حسن – بعداز مصلی کرج – مرکز عرضه محصولات فرهنگی ˈکافه کتاب سماˈدایر است.

منبع:مهر

سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۸
کد خبر : 57034
بازدیدها: 229

پاسخی بگذارید »