سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

طرح ملی “دادرس” در مدارس استان البرز اجرا می‌شود

danesheroz اسفند ۲۱, ۱۳۹۱ ۰
طرح ملی “دادرس” در مدارس استان البرز اجرا می‌شود

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز از اجرای طرح دانش آموزان آماده برای روزهای سخت تحت عنوان طرح ملی “دادرس” در مدارس البرز خبر داد

فرشید علیزاده  اظهار داشت: این طرح در راستای تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش با سازمان جمعیت هلال احمر با هدف تشکیل کمیته های بحران و آمادگی دانش آموزان برای مقابله با سوانح طبیعی و غیر طبیعی در مدارس اجرا خواهد شد.

وی افزود: مقدمات این طرح در استان البرز فراهم شده است و در حال حاضر طرح دادرس برای اجرای آزمایشی از چهارشنبه جاری در مدارس نواحی کرج به اجرا در می آید.

علیزاده با بیان اینکه در اجرای پایلوت این طرح در استان ۶۰ مدرسه کرج تحت آموزش قرار خواهند گرفت، گفت: در این طرح دانش آموزان با کنترل علائم حیاتی، چادر زدن، انتقال مصدومان، آتل بندی، اطفا حریق و سایر اقدامات پس از وقوع حادثه آشنا خواهند شد.

۳۰۰ مدرسه البرز تحت آموزش مهارت های اطفای حریق قرار گرفتند

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: ۳۰۰ مدرسه استان البرز تحت آموزش مهارت های آتش نشانی از آبان ماه سال جاری قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: به منظور ترویج فرهنگی ایمنی و کاهش خسارات جانی و مالی به خصوص در ایام چهارشنبه آخر سال آموزش والدین، دانش آموزان و همکاران آموزش و پرورش در دستور کار قرار گرفته و این آموزش ها تا اردیبهشت ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

علیزاده همچنین از اجرای طرح همیار آتش نشان در مدارس استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۵۰۰ نفر از دانش آموزان نواحی چهارگانه آموزش و پرورش کرج در این طرح آموزش های لازم را فرا گرفته اند.

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۹
کد خبر : 9534
بازدیدها: 443

پاسخی بگذارید »