شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

طرح ملی انسداد مبادی بی‌ سوادی تا پایان آذر عملیاتی می‌شود

danesheroz1 آذر ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
طرح ملی انسداد مبادی بی‌ سوادی تا پایان آذر عملیاتی می‌شود

دانش روز: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در نشست صمیمی دکتر فانی با کارشناسان آموزش ابتدایی گفت: دوره ابتدایی پذیرای بیشترین تعداد دانش آموز در بین دوره‌های تحصیلی است و از مجموع جمعیت دانش‌آموزان کشور شش میلیون و ۱۵۷ هزار و ۵۸۵ نفر در این دوره به تحصیل اشتغال دارند

 به گزارش دانش روز، محمد دیمه‌ ور درباره تعداد معلمان شاغل در ابتدایی گفت: در مجموع ۳۲۵ هزار و ۷۷۳ نفر از معلمان شاغل در آموزش و پرورش در مقطع ابتدایی به تدریس می‌پردازند که از این تعداد ۱۹۲ هزار و ۸۹۸ نفر نفر معلمان زن هستند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر این که برنامه‌ریزی‌ها آموزش باید در چهارچوب اسناد بالادستی و برنامه‌های اعلامی وزیر باشد، افزود: به زودی سند برنامه‌های آموزش و پرورش ارائه خواهد شد.

دیمه‌ور با تاکید بر حق دسترسی همه دانش‌آموزان به آموزش گفت: طرح ملی انسداد مبادی بی‌سوادی تا پایان آذرماه عملیاتی می‌شود.

وی توسعه پیش دبستانی را زیربنای دسترسی به آموزش دانست و بر توجه جدی به مناطق مرزی و کم توسعه و عشایری تاکید کرد.

دیمه‌ور با اشاره به شتابزدگی‌های صورت گرفته، گفت: متاسفانه افراد با تخصص‌های مختلف و متنوع در آموزش ابتدایی مشغول به کار هستند و لازم است نیروی انسانی در دوره ابتدایی سامان دهی شود.

معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در پایان افزود: در راستای مدیریت دانش و محیط پویای یادگیری بزودی با راه‌اندازی یک وب سایت ابداعات، اختراعات و نوآوریهای معلمان ابتدایی کشور به اشتراک گذاشته می‌شود.

منبع: مهر

سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۸
کد خبر : 77602
بازدیدها: 374

پاسخی بگذارید »