جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نیکزاد:

طرح مسکن مهر ادامه خواهد داشت

atena92 اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
طرح مسکن مهر ادامه خواهد داشت

وزیر راه و شهرسازی درباره سرنوشت مسکن مهر در دولت آینده تاکید کرد: طرح مسکن مهر در دولت اینده هم ادامه خواهد یافت

به نقل از واحد مرکزی خبر؛ علی نیکزاد گفت : هر دولتی از اول انقلاب اسلامی تاکنون و به طور کلی در دنیا می داند که مشکل مسکن مردم بدون دخالت دولتها قابل حل نیست.

وی افزود: در بخش مسکن روستایی در دولتهای هفتم و هشتم، ۸۱ هزار مسکن نوسازی شد و هم اکنون دو میلیون و ۲۵۰ هزار مسکن روستایی در حال ساخت بوده که یک میلیون و ۵۲۰ هزار واحد آن واگذار شده است.

نیکزاد تصریح کرد : اگر این میزان مسکن روستایی در دولت دکتر احمدی نژاد مقاوم سازی نمی شد زلزله های بیش از ۵ ریشتر که در این مدت در کشور به وقوع پیوست همه خانه های روستایی را نابود می کرد.

در مناطقی که اخیرا زلزله آمد مثل استانهای لرستان، آذربایجان شرقی و بوشهر هر کجا مقاوم سازی مسکن روستایی جدی انجام شده  آن خانه ها پابرجا مانده است. بنابراین ما در دولت به جای اینکه بگذاریم بر مردم مصیبت وارد شود و بعدش برویم دستشان را بگیریم و وام بلاعوض بدهیم بهتر است این خانه های باقی مانده روستایی را هم مقاوم سازی کنیم.

نیکزاد در بافت فرسوده بالاخره دولت به طور جدی وارد شد ،تسهیلات دادیم و از مجموع ۷۲ هزار هکتار بافت فرسوده شهرهای کشور، بسیار بهتر و گسترده تر از دولتهای گذشته به نوسازی بافتهای فرسوده پرداختیم.

وزیر راه شهرسازی گفت : در بحث مسکن شهری دولت نهم و دهم قیمت زمین را از هزینه واحد مسکن تمام شده حذف کرده که کار خوبی است .

وی گفت : طرح مسکن مهر در دنیا به الگو تبدیل شده است.

 

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۱
کد خبر : 15742
بازدیدها: 411

پاسخی بگذارید »