دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

طرح روزه داری یک رژیم شفابخش در نظرآباد

danesheroz1 تیر ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
طرح روزه داری یک رژیم شفابخش در نظرآباد

دانش روز: همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان طرح روزه داری یک رژیم شفا بخش در مراکز بهداشتی، درمانی شهر و خانه های بهداشت روستایی شهرستان نظرآباد به اجرا در آمد

  به گزارش دانش روز، ˈعلی رنجبرپور ˈ مدیر شبکه بهداشت و درمان نظرآباد گفت: این طرح توسط کارشناسان به مدت دو هفته با هدف استفاده از این ماه به عنوان بزرگترین و بهترین فرصت برای پاکسازی بدن انجام شد.

وی بیان کرد: در ماه مبارک رمضان توانایی خودداری انسان از بسیاری از عادت ها و رفتارهای روزانه بوجود می آید و بدن برای دفع مواد سمی جمع شده در خود اقدام می کند و عوامل ناسازگار مانند اضطراب، نگرانی و خستگی تبدیل به آرامش می شود، به گونه ای که در جسم و روان انسان یک پاکسازی صورت می گیرد.

وی اظهار کرد: در این طرح کارشناسان آشنایی با اصول تغذیه صحیح را به منظور دستیابی روزه داران به یک رژیم غذایی شفابخش که می تواند همانند شوک های موثر بر بدن، به بافت ها هم فرصت دهد که ترمیم یابند و توازن شیمایی بدن دوباره احیا شود را به زبان ساده و علمی در قالب نشست های گروهی آموزش می دهند.

رنجبرپور ادامه داد: امروزه یکی از بیماریهای شایع حتی در سنین پایین مربوط به بیماریهای قلبی است، بنابراین با روزه گرفتن می توان باعث تحریک مداوم قلب شد و از فشار سنگین بر روی آن کاست.

منبع:ایرنا

یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۷
کد خبر : 37522
بازدیدها: 332

پاسخی بگذارید »