دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

طرح حذف بخاری از مدارس

danesheroz1 دی ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
طرح حذف بخاری از مدارس

دانش روز: رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: بخاری تابشی برای مدارسی که حداکثر ۳ کلاس دارد، تعداد دانش‌آموز کم است و در واقع مساحت کلاس درس عدد قابل توجهی نیست، پیش‌بینی شده است

به گزارش دانش روز، مرتضی رئیسی معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشوردر خصوص بخاری‌های تابشی و مطالبی که درباره هزینه‌های برق و عدم گرم کردن کلاس‌ها توسط این بخاری‌ها مطرح شده است، اظهار داشت: بخاری‌های تابشی برای مدارسی که تعداد کلاس آن کم است، پیش‌بینی شده است؛ یعنی بخاری تابشی برای مدارسی که حداکثر ۳ کلاس دارد، تعداد دانش‌آموز هم کم است و در واقع مساحت کلاس درس عدد قابل توجهی نیست، تأمین شده است.

وی ادامه داد: مطلب مهم درباره این بخاری‌ها ایمنی بسیار بالای آنهاست و متأسفانه اتفاقاتی که در سال‌های گذشته روی داده، در مدارسی اتفاق افتاده است که تعداد کلاس اندک بوده است، در مناطق دور دست کشور بوده و تعداد دانش‌آموزان هم خیلی قابل توجه نبوده است.

رئیسی گفت: در کوتاه‌مدت تدبیری که اندیشه شد ما را به این نکته رساند که می‌توانیم از بخاری‌های تابشی در مناطق سردسیر کشور که تعداد کلاس کم است و تعداد دانش‌آموزان قابل توجه نبوده و مساحت کلاس زیاد نیست، استفاده کنیم.

*استفاده از بخاری‌های تابشی برای کوتاه مدت است

رئیسی افزود: بخاری‌های تابشی برای کوتاه‌مدت است و سیستم حرارتی که دنبال آن هستیم و در استان‌ها شروع کردیم، همان سیستم حرارت مرکزی است؛ یعنی موتورخانه و رادیاتور برای مدارس با تعداد کلاس بالا و پکیج حرارتی با رادیاتور برای مدارس با تعداد کلاس پایین خواهیم داشت.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: هدف وزارت آموزش و پرورش این است که در راستای افزایش ایمنی عمومی مدارس، بخاری را ظرف ۲، ۳ سال آینده از مدارس کشور حذف کند.

وی در خصوص مصرف برق بخاری‌های تابشی افزود: محاسبات کارشناسانه تأسیسات برقی نشان می‌دهد که با توجه به افزایش قیمت حامل‌های انرژی خیلی تفاوتی بین هزینه‌های مصرف برق و هزینه مصرف نفت یا گاز در بخاری‌های نفتی و گازی وجود ندارد،‌

رئیسی اضافه کرد: مهم ایمنی دانش‌آموزان است و حفظ ایمنی دانش‌آموزان مهمترین اصل در نظام تعلیم و تربیت است و هر چقدر هم اعتبارات در این راستا هزینه شود، زیاد نیست.

منبع: فارس

سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۸
کد خبر : 85865
بازدیدها: 219

پاسخی بگذارید »