دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

طرح احلى من العسل با حضور دختران عاشورایی ناحیه ۱ کرج

danesheroz1 آبان ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
طرح احلى من العسل با حضور دختران عاشورایی ناحیه ۱ کرج

دانش روز: همایش مداحان و نوجوانان عاشورایی دختر با مدیریت آموزش و پرورش ناحیه ۱ کرج در آموزشگاه شرافت برگزار شد

به گزارش دانش روز، به منظورآشنایی بیشتر دانش آموزان با هدف نهضت و قیام حسینی، همایش مداحان و نوجوانان عاشورایی دختر با حضور علی حجرگشت مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرج، معاونین و کارشناسان ناحیه یک، دولت پور رئیس گروه قرآن و نماز و عترت استان البرز در آموزشگاه شرافت برگزار شد.

img_1084

علی حجرگشت مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرج گفت: مردم میهن ما همچون دیگر ملتها دین اسلام را به این دلیل پذیرفتند که دینى آسمانى است و فرامین آن خدایى و پیام آن با پیام فطرت سازگار است. در این مکتب است که ارزشهایى نظیر شهادت و جهاد معنى می ‏دهد و شهید قداست و عظمت‏ خاصى می ‏یابد و شهادت به کام مجاهد شیرین‏تر از عسل می گردد.

وی افزود: شهادت براى یاران حسین ‏علیه ‏السلام مفهوم ویژه‏اى داشت. انگیزه آنان رسیدن به آزادى و کمال و حفظ ارزشها و باورها و نفى زندگى ذلت‏بار بود لذا آن را بدون چشم داشتى از سر اخلاص و اعتقاد و رغبت‏ برگزیدند و از فرط اشتیاق با بصیرت کامل به حکم وظیفه در تعظیم به حق از خود گذشتند و درس فداکارى و ظلم‏ستیزى به بشر آموختند.

img_1093

وی ادامه داد: حماسه خونین نورستگان وارسته‏ای چون قاسم بن حسن انسان‏ها را ازلاک غفلت‏ بیرون می‏آورد و به آنان راه و رسم از خودگذشتگی و فداکاری می‏ آموزد و با ارج نهادن و زنده نگاه داشتن یاد مقدس‏ چنین در خون خفتگان و پرتوافشانی نوجوانانی چون قاسم دلها طراوت یافته و قلب‏ها جرعه ‏های روان‏بخشی را دریافت می‏ کنند.

img_1080

وی خاطر نشان کرد: قاسم با این که در دشت کربلا هم چون نگینی در محاصره مخالفان و دشمنان دیانت قرار گرفت اما با اراده‏ای آهنین و مصمم هم چون‏صلابت کوه زیر اشعه سوزان آفتاب کربلا با لب‏های تشنه و بدن زخم‏ خورده ایستاد و شهادت را با آغوش باز پذیرفت تا زیر بار ذلت و ستم نرود و کشته شدن با عزت را از حلاوت شیرین‏ ترین غذا یعنی‏ عسل برتر دانست.

وی در خاتمه گفت: این روح با صلابت‏ به نوجوانان درس فداکاری، معنویت و آزادی می‏ دهد و آشنایی با زندگی و مبارزاتش می‏ تواند الگویی برای نوجوانان تشنه ارزش‏ها باشد. معرفی قهرمانی که‏ برای ارتقای خوبی‏ ها رنج توان فرسایی را متحمل شد برای‏ انسان‏های تشنه فضیلت چشمه آرامش را جاری خواهد ساخت.

گفتنی است همایشی با این عنوان امروز با حضور دانش آموزان پسر در دبیرستان دهخدا در حال برگزاری است.

یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۹
کد خبر : 73004
بازدیدها: 501

پاسخی بگذارید »