دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش خبر داد:

طراحی ۱۰۰درصد سوالات امتحانات نهایی به صورت الکترونیکی/ ارسال سوالات به ادارات کل استان‌ها،هفته آینده

28 danesheroz اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
طراحی ۱۰۰درصد سوالات امتحانات نهایی به صورت الکترونیکی/ ارسال سوالات به ادارات کل استان‌ها،هفته آینده

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طراحی سوالات امتحانات نهایی خردادماه به اتمام رسیده، گفت: ۱۰۰درصد سوالات به صورت الکترونیکی طراحی شده و برای هر سوالی، رمزی تعریف شده است

عبدالامیر عرفی با اشاره به امتحانات نهایی خردادماه سال جاری ، اظهار کرد: امتحانات نهایی خردادماه به دلیل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا ، از ۲۵ اردیبهشت آغاز و تا ۲۰ خردادماه به اتمام می رسد.

وی با اشاره به طرح سوالات امتحانات نهایی افزود: طراحی سوالات امتحانات نهایی سال سوم متوسطه نظری و فنی و حرفه ای و همچنین دوره پیش دانشگاهی به اتمام رسیده است.

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۱۰۰درصد سوالات به صورت الکترونیکی طراحی شده است، گفت: گروه طراحی سوالات و همچنین گروه بازبین، چندین بار سوالات را مورد بررسی قرار داده اند.

عرفی با بیان اینکه سوالات طراحی شده پس از بازبینی های صورت گرفته، درنرم افزارهای مخصوص بارگذاری شدند و برای هر سوالی یک رمز تعریف شده است.

وی با بیان اینکه در هفته آینده این سوالات در اختیار ادارات کل استانها قرار خواهد گرفت ، اضافه کرد : ادارات کل استانها نیز ۳ روز قبل از شروع امتحانات، این سوالات را در اختیار مناطق آموزشی خود و حوزه های تکثیر قرار خواهند داد.

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: حوزه های تکثیر نیز مکلف هستند یک شب قبل از برگزاری هر آزمون با اجرای تشریفات تعریف شده (باز کردن رمز توسط حراست و ابلاغ به حوزه تکثیر) سوالات را تکثیر کرده و سپس به حوزه اجرای امتحانات انتقال دهند.

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۸
کد خبر : 16009
بازدیدها: 134

پاسخی بگذارید »