پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

یک طراح لباس و مد اسلامی:

طراحان لباس در ایران با مشکل ادامه تحصیل مواجه هستند

sheida92 اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
طراحان لباس در ایران با مشکل ادامه تحصیل مواجه هستند

یک طراح لباس و مد اسلامی گفت: طراحان لباس در ایران با مشکل ادامه تحصیل مواجه هستند.

شیوا کامل‌نیا درگفت‌وگو با ایسنامنطقه خراسان ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: اولین مشکل در حیطه کاری طراحان مد لباس اسلامی عدم ادامه‌ تحصیل در مقطع فوق لیسانس به بالاست زیرا این هنرمندان در صورت اصرار به ادامه تحصیل باید این روند را در خارج از کشور دنبال کنند.

وی درادامه گفت: دولت باید در این زمینه برنامه‌ریزی کند به نحوی که جوانانی که در این رشته مقام‌های بالایی کسب می‌کنند بتوانند با هنرمندان کشورهای دیگر رقابت کنند.

این طراح لباس افزود: موقعیت شغلی طراحان لباس از دیگر مشکلاتی است که این قشر با آن مواجه هستند زیرا طراحان زمانی پیشرفت می‌کنند که طرح‌های آنها کپی‌برداری نشود و همچنین تولید کنندگان و خیاطان هم از آنها حمایت کنند.

کامل نیا در ادامه ذکر کرد: سطح امنیت شغلی طراحان ما بسیار پایین است به جهت این که به راحتی طرح‌های ما در بازار مشاهده و کپی می‌شود و در همین راستا اگر پروسه ثبت آثار کمی آسان‌تر شود طراحان خارج از تهران هم می‌توانند طرح خود را به ثبت برسانند تا افراد سودجو از آنها کپی‌برداری نکنند.

کامل‌نیا خاطرنشان کرد: اگر در زمینه تولید طراحان را حمایت و هنر آنها را به عرصه هنر معرفی کنند ذوق و اشتیاق طراحان برای ادامه کار بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به این که تمام شاخص‌های اسلامی در طرح‌ها رعایت شده افزود: در زمینه تولید باید شاخص‌های اسلامی رعایت شود که شامل بلندی آستین و قد لباس، ضخامت پارچه، کیفیت، رنگ و… است که به حمدالله در این باره طرح‌های لباس‌های اسلامی حرف اول را می‌زنند.

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۰
کد خبر : 15919
بازدیدها: 209

پاسخی بگذارید »