دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

طاهری خبر داد: کمیسیون فرهنگی مجلس برای بررسی های بیشتر “من مادر هستم” را تماشا می کند

danesheroz آذر ۱۲, ۱۳۹۱ ۰

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس وظیفه ندارد در مورد اکران یا توقف نمایش فیلم اقدام کند ولی اعضا می‌توانند راجع به کلیت آن فیلم اظهارنظر استطلاعی داشته باشند، گفت: در جلسه کمیسیون بنا شد همه اعضا فیلم “من مادر هستم” را ببینند و در مورد آن اظهارنظر کنند. سید علی [&hellip

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس وظیفه ندارد در مورد اکران یا توقف نمایش فیلم اقدام کند ولی اعضا می‌توانند راجع به کلیت آن فیلم اظهارنظر استطلاعی داشته باشند، گفت: در جلسه کمیسیون بنا شد همه اعضا فیلم “من مادر هستم” را ببینند و در مورد آن اظهارنظر کنند.
سید علی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره جلسه امروز (یکشنبه، ۱۲ آذر) کمیسیون فرهنگی گفت: در ابتدای جلسه رصد اخبار فرهنگی صورت گرفت و در مورد فیلم “من مادر هستم” ، بنا شد همه اعضای کمیسیون فرهنگی فیلم را ببینند و در مورد آن اظهارنظر کنند.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی افزود: البته کمیسیون فرهنگی مجلس وظیفه ندارد در مورد اکران یا توقف نمایش فیلم اقدام کند ولی اعضا می‌توانند راجع به کلیت آن فیلم اظهارنظر استطلاعی داشته باشند.
وی همچنین در خصوص نامه سینماداران و هشدار درباره تعطیلی سینماها بیان کرد: بنا شد کارگروه رسانه و گردشگری کمیسیون فرهنگی مجلس از این افراد دعوت کنند یا نامه‌شان در اختیار اعضا قرار گیرد تا مشکلشان در این حوزه حل شود.
این نماینده مردم در مجلس نهم به حضور محمدصادقی عضو هیئت رئیسه مجلس در کمیسیون فرهنگی اشاره کرد و توضیح داد: اخیرا هیئت رئیسه مجلس تصمیم گرفته هر یک از اعضای هیئت رئیسه یا دبیران با سه یا چهار کمیسیون در ارتباط باشند تا ضمن ارتباط بیشتر هیئت رئیسه با کمیسیون‌ها، برنامه‌های کلان و استراتژیک هر کمیسیون پیگیری شود.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: با این کار، هیئت رئیسه در جریان برنامه‌های هر کمیسیون برای چهار ساله مجلس نهم قرار خواهد داشت و این ارتباط مستمر موجب پیگیری بهتر این برنامه‌ها می‌شود.
عضو فراکسیون روحانیون مجلس ادامه بررسی خط مشی صداوسیما و نظارت بر آن را دستور دیگر کمیسیون اعلام کرد و افزود: در فصل اموال صداوسیما، تبصره‌ای به ماده ۲۲ اضافه شد و ماده ۲۵ و ۲۶ نیز به تصویب رسید.
طاهری همچنین با اشاره به جابجایی رییس سازمان میراث فرهنگی، ‌از تغییر دستور کار کمیسیون در روز سه شنبه خبر داد و گفت: روز سه‌شنبه، کارگروه ویژه شکل می‌گیرد و با حضور همه اعضا اولویت‌های کمیسیون بررسی می‌شود؛ ضمن آنکه به عنوان کمیسیون فرعی، در مورد طرح جامع منابع طبیعی و آبخیزداری کشور و طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها اظهارنظر می‌کند.
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۵:۲۰
کد خبر : 125
بازدیدها: 315

پاسخی بگذارید »