چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عضو کمیسیون آموزش مجلس:

ضعف نظارت؛ دانش‌ آموزان را به کام مرگ می‌کشاند

danesheroz1 بهمن ۷, ۱۳۹۲ ۰
ضعف نظارت؛ دانش‌ آموزان را به کام مرگ می‌کشاند

دانش روز: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ با انتقاد از ضعف نظارت بر عملکرد سرویس مدارس از سوی وزارت آموزش و پرورش٬ گفت: تصادفات مرگ بار و وقوع حوادث دلخراش نتیجه نظارت‌ های مقطعی بر عملکرد سرویس‌ های مدارس است که آینده‌ سازان کشور را به کام مرگ می‌کشاند

 به گزارش دانش روز، قاسم جعفری، با یادآوری مرگ یک دانش‌آموز پسر در شهرستان بابل و یک دانش‌آموز دختر در قم در اثر تصادف سرویس مدرسه٬ افزود: متاسفانه بی دقتی در انتخاب فردی معتمد برای انتقال دانش‌آموزان به محیط تحصیل و خانه، حادثه دلخراش مرگ دو دانش‌آموز که آینده‌ساز کشور بودند را رقم زد.

نماینده مردم بجنورد، جاجرم، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظارت‌های مقطعی بر عملکرد سرویس‌های مدارس معضلی است که تاکنون حوادث ناخوشایندی را به بار آورده است٬ گفت: غفلت مسئولان در رسیدگی و نظارت بر عملکرد سرویس مدارس که به مرگ یا مصدومیت دانش‌آموزان منجر می‌شود٬ قابل توجیه و بخشش نیست.

وی با تاکید بر اینکه پس از وقوع حادثه‌ای دلخراش ابراز تاسف و همدردی مسئولان با خانواده‌های دانش‌آموزان سودی ندارد٬ افزود: پیشگیری از وقوع حوادثی که جبران‌ناپذیر است باید در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، در تشریح عوامل بروز حوادث رانندگی٬ تصریح کرد: عامل جاده‌ای٬ حمل و نقل و نیروی انسانی سه عاملی هستند که حوادث دلخراشی را می‌توانند به بار بیاورند این در حالی است که می‌توان با انتخاب فردی مطمئن و نیز استفاده از معاینه فنی خودروها تصادفات جاده‌ای به ویژه در سرویس مدارس را به نحو چشمگیری کاهش داد.

جعفری با بیان اینکه در انتخاب افرادی که مسئولیت انتقال دانش آموزان را در قالب سرویس مدرسه بر عهده خواهند داشت باید دقت نظر ویژه‌ای لحاظ شود٬ افزود: باید افرادی مطمئن و جاافتاده از نظر اخلاقی برای سرویس مدارس دانش‌آموزان برگزیده شود.

به گزارش خانه ملت عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: افرادی که مسئولیت سرویس مدارس را بر عهده دارند باید عملکردشان هر ماه از سوی مسئولان وزارت آموزش و پرورش ارزیابی شده و در صورت مشاهده هر نوع تخلفی از سوی آنان برخورد جدی صورت بگیرد.

دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۰
کد خبر : 89926
بازدیدها: 206

پاسخی بگذارید »