پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

«ضریح عشق» چهارشنبه به عراق می‌رود/حضور جانبازان برای وداع

danesheroz آذر ۱۸, ۱۳۹۱ ۰

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: روز سه شنبه ضریح جدید امام حسین(ع) به شلمچه می‌رسد که جمعیت زیادی از رزمندگان و جانبازان نیز برای وداع با ضریح جدید به سمت این مکان در حرکت هستند. عباسی‌فر  اظهار داشت: ضریح جدید امام حسین(ع) شب گذشته در مصلای اهواز بود که مراسم باشکوهی نیز با [&hellip

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: روز سه شنبه ضریح جدید امام حسین(ع) به شلمچه می‌رسد که جمعیت زیادی از رزمندگان و جانبازان نیز برای وداع با ضریح جدید به سمت این مکان در حرکت هستند.

خبرگزاری فارس: «ضریح عشق» چهارشنبه به عراق می‌رود/حضور جانبازان برای وداع

عباسی‌فر  اظهار داشت: ضریح جدید امام حسین(ع) شب گذشته در مصلای اهواز بود که مراسم باشکوهی نیز با حضور مردم و مسئولان برگزار شد.

وی گفت: قرار بر این است که ضریح جدید عصر امروز به سمت آبادان حرکت کند اما با توجه به اینکه روستاهای زیادی در مسیر راه قرار دارد زمان زیادی برای انتقال ضریح سپری شود.

به گفته معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات ضریح جدید امام حسین(ع) روز سه‌شنبه نیز به مرز شلمچه می‌رسد.

عباسی فر افزود: پیش‌بینی می‌شود که ضریح جدید در مرز شلمچه مورد استقبال جانبازان، رزمندگان، خانواده شهدا و … قرار بگیرد.

وی افزود: همچنین گفته شده تعداد زیادی از خانواده شهدا، رزمندگان و جانبازان نیز برای وداع با ضریح جدید سیدالشهدا به سمت شلمچه در حرکت هستند.

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات در باره نحوه انتقال ضریح جدید به کشور عراق نیز گفت: در حال حاضر مشغول مذاکره نحوه انتقال به صورت زمینی یا هوایی به عراق هستیم.

عباسی فر افزود: متاسفانه به لحاظ امنیتی مشکلات زیادی در عراق وجود دارد بنابراین باید با امنیت کامل این ضریح به کربلا منتقل شود.

وی همچنین در باره ضریح فعلی امام حسین(ع) گفت: همچنین در حال مذاکره با مقامات عراقی هستیم تا بتوانیم قطعاتی از ضریح فعلی را دریافت و به عنوان مثال در موزه آستان قدس رضوی نگهداری کنیم.

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: ضریح جدید امام حسین(ع) روز چهارشنبه به عراق منتقل می‌شود.

شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ - ۰۸:۰۱
کد خبر : 543
بازدیدها: 277

پاسخی بگذارید »