دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ضریح حبیب‌بن‌مظاهر در مصلی کرج رونمایی شد

danesheroz دی ۱۴, ۱۳۹۱ ۰

صبح امروز و در اربعین حسینی با حضور گسترده مردم استان البرز ضریح حبیب‌بن‌مظاهر در مصلی کرج رونمایی شد

ئیس ستاد عتبات عالیات استان البرز صبح امروز در مراسم رونمایی از ضریح حبیب‌بن‌مظاهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کاری ستاد عتبات عالیات ترویج فرهنگ ارادت هرچه بیشتر شیعیان به ائمه اطهار (ع) است.

حجت‌الاسلام نورالدین حسینی افزود: این ضریح با همت مردم استان البرز و با همکاری ستاد عتبات عالیات استان ساخته شد و امروز و در اربعین حسینی شاهد رونمایی از آن هستیم.

وی ادامه داد: برای ساخت این ضریح مشتاقان و عاشقان امام حسین (ع) تلاش‌های بسیار زیادی را از خود نشان دادند و با همکاری و تعامل موفق شدیم در زمان‌بندی تعیین شده کار ساخت این ضریح را به اتمام برسانیم.

این مسئول تأکید کرد: البته کرج سوابق درخشانی در این زمینه دارد اما ساخت ضریح حبیب‌بن‌مظاهر از افتخارات استان البرز محسوب می‌شود.

حسینی خاطرنشان کرد: در زمان جنگ تحمیلی موفق شدیم در بازسازی مناطق جنگی نیز کارنامه درخشانی را داشته باشیم.

*ساخت ضریح مطهر حبیب‌بن‌مظاهر از افتخارات کرج به شمار می‌رود

رئیس ستاد عتبات عالیات استان البرز ساخت ضریح حبیب‌بن‌مظاهر را یکی از مهم‌ترین افتخارات این استان عنوان کرد و گفت: با توجه به سوابق درخشانی که استان البرز در این گونه برنامه‌ها داشت ستاد عتبات عالیات ساخت این ضریح مطهر را به استان البرز واگذار کرد و امروز با سربلندی شاهد رونمایی از آن ضریح مطهر هستیم.

حسینی واگذاری ساخت ضریح حبیب‌بن‌مظاهر را یکی از بزرگ‌ترین پیامدهای فرهنگی این استان است برشمرد و گفت: حمایت‌های مردمی در به ثمر نشستن عملیات ضریح موثر بوده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات ادامه داد: در این راستا منابع مالی ساخت این ضریح از طریق قبول کمک‌های مالی داوطلبانه از سوی سازمان‌های دولتی، غیر‌دولتی و اشخاص خیّر و عاشقان بازسازی حرم‌های مطهر ائمه اطهار تأمین شد‌.

همزمان با اربعین حسینی رونمایی از ضریح حبیب‌بن‌مظاهر در مصلای کرج هم‌اکنون در حال برگزاری است.

حضرت حبیب‌بن‌مظاهر از یاران برجسته امام حسین (ع) و از فرماندهان دشت کربلا بود که به دنبال شنیدن خبر ورود امام حسین به کربلا، خود را از کوفه به آنجا رسانده و در رکاب حسین‌بن‌علی جنگید و تا آخرین لحظه وفاداری خود را به امام زمانش ابراز کرد و سرانجام در ظهر عاشورا به شهادت رسید.

خیل عاشقان امام حسین (ع) در رونمایی از ضریح حبیب‌بن‌مظاهر در مصلی کرج بسیار وصف‌ناشدنی است.

این ضریح از کرج به کربلای معلی انتقال داده می‌شود.

پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۳
کد خبر : 2601
بازدیدها: 331

پاسخی بگذارید »