دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ضرورت پیوند میان مراکز علمی و صنعتی

danesheroz1 تیر ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
ضرورت پیوند میان مراکز علمی و صنعتی

دانش روز: معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری البرز بر پیوند میان مراکز علمی و صعنتی مستقر در این استان تاکید کرد

 

به گزارش دانش روز، ناصر رجبی با بیان این مطلب در نشست کمیسیون دانشجویی شورای تامین استان البرز اظهار داشت: استقرار مراکز علمی و پژوهشی ملی و بین المللی در استان البرز فرصت بسیار مناسبی است تا در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری به سال «حماسه سیاسی» و «حماسه اقتصادی» نامگذاری شده است شاهد رشد و شکوفایی حوزه صنعت و اقتصاد باشیم.

 

وی افزود: علاوه بر فعالیت این مراکز مهم علمی و پژوهشی، در استان البرز جمع کثیری از نخبگان علمی حضور دارند که بسیاری از آنان در عرصه های ملی و بین المللی منشاء خیر بوده و بخش قابل توجهی از تحولات علمی به دلیل حضور آنان به منصه ظهور و بروز رسیده است.

 

همه دستگاه ها «حماسه اقتصادی» را در دستور کار قرار دهند

 

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه همه دستگاه های استان باید «حماسه اقتصادی» را در دستور کار قرار دهند، تصریح کرد: توجه و نگاه عمیق به این مهم که به عنوان دهه تولید ملی مدنظر مقام معظم رهبری قرار  گرفته است رسالت مردم و مسئولان را پیش از گذشته سنگین تر می کند.

 

وی یادآور شد: ارائه طرحها و ایده های جدید در حوزه صنعت که منجر به حمایت از تولید ملی که می تواند آثار بسیار ارزشمندی از جلمه قطع وابستگی به سایر کشورها، رونق اقتصادی، کاهش مسائل و مشکلات اقتصادی، کاهش معضلات امنیتی و اجتماعی و همچنین رفع بیکاری به دنبال داشته باشد مهمترین نکته ای است که باید بیش از پیش مدنظر مسئولان استان قرار گیرد.

 

اتاق فکر «حماسه اقتصادی» فعال می شود

 

فعال شدن اتاق فکر تحقق «حماسه اقتصادی» با حضور اندیشمندان و صاحبان اندیشه در حوزه علم و صنعت از جمله مصوباتی بود که از سوی رجبی مورد تاکید قرار گرفت. وی در این رابطه تشکیل اتاق فکر به منظور آسیب شناسی وضعیت موجود، ارائه راهکارهای مناسب به منظور رفع تنگناهای موجود در عرصه اقتصادی، تشکیل کرسی های آزاداندیشی در راستای «حماسه اقتصادی» و همچنین تشکیل کرسی های نظریه پردازی با محوریت اقتصاد در دانشگاه های استان را از جمله مصوبات دیگر این جلسه عنوان کرد و گفت:  پیوست میان مراکز علمی و حوزه صنعت ضرورتی انکارناپذیر است که در صورت توجه عمیق به آن می توان علاوه بر پیوست میان حوزه علم و اجرا، مدیران را در راستای برنامه ریزی مناسب به منظور اختصاص اعتبارات هدفمند یاری دهد.
منبع:استانداری  البرز

 

شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۳
کد خبر : 37148
بازدیدها: 239

پاسخی بگذارید »