چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی نخبگان استان البرز

danesheroz1 تیر ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی نخبگان استان البرز

دانش روز: رییس جهاد دانشگاهی البرز گفت: تشکیل بانک اطلاعاتی نخبگان و مخترعان این استان ضروری است

  به گزارش دانش روز،علی اکبر هاشمی راد در اولین نشست شورای سیاست گذاری چهارمین جشنواره علم تا عمل افزود: تشکیل این بانک اطلاعاتی ضمن شناسایی نخبگان و مخترعان زمینه خدمات رسانی به این قشر فرهیخته را بیش از پیش فراهم می کند.

وی، ایجاد بستر مناسب برای حضور بیشتر و بهتر نخبگان و مخترعان در جشنواره های مختلف علمی را از دیگر مزایای تشکیل این بانک ذکر کرد.

هاشمی راد خاطرنشان کرد: این جشنواره با هدف ارج نهادن به پژوهشگران در عرصه های ملی با معرفی طرح های فناورانه در زمینه های مختلف علمی برگزار می شود.

وی اظهار کرد: بررسی روشهای جدید در فرآیند تجاری سازی دستاوردهای علمی کشور و معرفی آنها به جامعه از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد انگیزه بین پ‍ژوهشگران و نخبگان از نتایج مثبت برگزاری این جشنواره است، افزود: برگزاری جشنواره علم تا عمل بستر مناسبی را برای ارزیابی و نیاز سنجی طرحهای پژوهشگران فراهم می سازد.

هاشمی راد ادامه داد: آشنایی پژوهشگران با رویکردهای متنوع طرحهای مخترعان در نمایشگاه پایانی این جشنواره موجب جلوگیری از ارائه طرحهای تکراری خواهد شد.

وی گفت: پژوهشگرانی که ایده ها و طرح های پژوهشی آنها به مرحله دانش فنی رسیده و نیازمند آن هستند که در فرآیند تولید قرار بگیرند می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

هاشمی راد با اشاره به این که طیف های مختلفی در جامعه می توانند مخاطب این جشنواره باشند افزود: شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری، نخبگان، دانشگاهها، پژوهشگاهها، دفاتر ارتباط دانشگاه و صنعت و انتقال فناوری دانشگاهی، واحدهای تحقیق و توسعه دولتی، تعاونی، خصوصی و کارخانجات تولیدی و صنعتی، برگزیدگان و منتخبان حقوقی جشنواره های معتبر داخلی و بین المللی، انجمن های علمی و سازمانهای مردم نهاد علم و فناوری از جمله مخاطبان این جشنواره محسوب می شوند.

جشنواره عمل تا عمل شهریور ماه امسال برگزار می شود.

منبع:ایرنا

شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۹
کد خبر : 37000
بازدیدها: 271

پاسخی بگذارید »