یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ضرورت ایجاد ایستگاه‌های سیار در محور چالوس در مواقع بحرانی

28 danesheroz اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۲ ۰

معاون استاندار البرز بر ضرورت ایجاد ایستگاه‌های سیار در محور چالوس در مواقع بحرانی تأکید کرد

به گزارش دانش روز ،  کاوه حدادپور ظهر امروز در اولین نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان البرز در سال جاری اظهار داشت: باید تمامی تمهیدات لازم برای مقابله با بحران و چگونگی برخورد با این مهم اندیشیده شود.

وی ادامه داد: باور وقوع زلزله متضمن آمادگی در برابر این حادثه طبیعی است لذا پذیرش این امر می‌تواند انگیزه‌ای برای پیش‌بینی، آمادگی، مقابله و بازتوانی در برابر زلزله باشد.

این مسئول با بیان این که جذب تسهیلات با سود پنج درصد جهت بیمه منازل مسکونی، ایجاد ایستگاه‌های سیار در محور چالوس در مواقع بحرانی، ضرورت آموزش همگانی، تعیین تکلیف زمین در تصرف پایگاه اقماری در محدوده هیو، تقویت ایستگاه‌های هواشناسی، نهادینه‌سازی فرهنگ مقابله با بحران و…از جمله مواردی است که باید به ان توجه ویژه و اساسی شود.

حدادپور ضرورت کار بیشتر در حوزه آمادگی در مقابل حوادث و بلایا، را مهمترین شاخص در بحث پیشگیری خسارات ناشی از حوادث دانست و اظهار داشت: ابزار مدیریت برنامه‌ریزی است و در وضعیت موجود استان باید به سمت نقطه مطلوب پیش برویم.

وی افزود: مدیران کارگروه‌های بحران استان باید بر اساس وظایف محوله دو محور «پیش بینی و آمادگی» را در دستور کار فعالیت‌های خود قرار داده و بر مبنای آن جهت آمادگی در مقابل حوادث برنامه‌ریزی جامع داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه باید فرهنگ باور و پذیرش زلزله را در میان مردم و مسئولان نهادینه کنیم، تصریح کرد: با تحقق این مهم تصور این امر که روزی زلزله برای ما نیز اتفاق خواهد افتاد موجب می‌شود تا در مقابله با این حادثه طبیعی آمادگی کامل داشته باشیم.

ضرورت بهره‌گیری از تجربیات استان‌های زلزله زده

حدادپور در بخش دیگری از سخنان خود ضمن یادآور شدن زلزله‌های اخیر در نقاط مختلف کشور، بر ضرورت تعامل بیشتر دستگاه‌ها و بهره‌گیری از تجربیات مسئولان امر در این زمینه نیز تأکید کرد.

یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۰
کد خبر : 16873
بازدیدها: 197

پاسخی بگذارید »