دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ضرورت اجرای طرح زوج و فرد/اطلاع رسانی پیامکی طرح ترافیک در کرج

danesheroz بهمن ۲۹, ۱۳۹۱ ۰

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری کرج گفت: گره های ترافیکی موجود در سطح شهر خارج از ظرفیت خیابان ها است و از همین رو طرح زوج و فرد در کرج اجرا می شود و تلاش شده به بهترین نحو از جمله پیامک این موضوع اطلاع رسانی شود

مهرداد فیروزبخت با اشاره به حجم بالای ترافیک در سطح شهر کرج بهترین روش برطرف سازی ترافیک را مدیریت احجام و اجرای طرح های ترافیکی دانست.

این مسئول در خصوص طرح اجرایی زوج و فرد عنوان کرد: در این زمینه مطالعات جامعی انجام شده که تمام این مطالعات به نتیجه رسیده است.
وی با بیان اینکه در زمان ترافیک نحوه اعمال مدیریت برای پلیس هم دشوار می شود، گفت: کاهش تعداد ماشین هایی که در سطح مرکزی شهر تردد می کنند نقش بسزایی در روان سازی ترافیک شهری دارد.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری کرج با اشاره به مطلب فوق، اجرای طرح زوج و فرد در مرکز شهر را به منظور کاهش ترافیک در این منطقه بسیار مطلوب ذکر کرد و بر کاهش ترافیک در ایام پایانی سال به منظور تسهیل در رفاه حال شهروندان تاکید کرد.
اطلاع رسانی در زمینه محدوده طرح ترافیکی انجام شده است
فیروزبخت در زمینه اطلاع رسانی طرح زوج و فرد اظهارداشت: اطلاع رسانی در این زمینه از ۱۰ روز قبل از اجرای طرح به صورت کامل انجام شده است.
این مسئول از نصب ۷۰ بنر بزرگ در تمام سطح شهر و نصب ۴۰ بنر در مدخل های ورودی شهر خبر داد و افزود: هدف از نصب این بنرها اطلاع رسانی برای وسایط نقلیه ای است که وارد شهر می شوند.
وی در ادامه افزود: به منظور تسهیل در رفاه حال پلیس راهور نیز کفیرک هایی تدارک دیده شده که یک طرف آن دارای علامت ایست و سمت دیگر آن علامت زوج و فرد حک شده است.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری کرج انجام هماهنگی لازم به منظور ارسال پیامک و اطلاع رسانی این طرح و مسیرهای ترافیکی به تمام شهروندان را از دیگر اقدامات این حوزه در زمینه اطلاع رسانی دانست و افزود: این پیامک ها به زودی به شهروندان کرجی ارسال خواهد شد.
فیروز بخت ادامه داد:‌ بنرهای جدید اطلاع رسانی مسیرهای زوج و فرد در کرج نیز در حال چاپ است و در آینده ای نزدیک در تمام سطح شهر پخش می شود.
این مسئول اظهار داشت: این طرح در برگیرنده مباحثی چون : تسهیل ترافیک و شناخت مشکلات ترافیکی , ارائه راهکارها در جهت رفع معضلات ترافیکی , توسعه و استانداردسازی ناوگان حمل و نقل عمومی, تشویق و ایجاد انگیزش در شهروندان به منظور استفاده بیشتر از وسایل نقلیه عمومی , توجه به زیرساختها در شبکه های ارتباطی و ناوگان مربوطه به ویژه قطار شهری و مونوریل می باشد .
وی ، زمان اجرای طرح را از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۲۰:۳۰ عصر ذکر و بیان کرد: اجرای طرح زوج و فرد طبق نقشه مورد توافق در هسته مرکزی شهر از چهار راه دولت آباد آغاز می شود و مسیرهای میدان توحید، میدان قدس، سه راه نهضت، بلوار چمران، بلوار شورا، تقاطع غیرهمسطح جانبازان، بلوار کاج، تقاطع غیرهمسطح آزادگان، بلوار شهید مطهری، تقاطع شهدای روحانی، بلوار جمهوری، میدان سپاه، میدان والفجر، بلوار علامه جعفری و چهاراه دولت آباد را مجموعا با یک رینگ پروانه ای تحت پوشش قرار می دهد.
یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۶:۱۵
کد خبر : 6995
بازدیدها: 230

پاسخی بگذارید »