پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز تأکید کرد

ضرروت تقویت روحیه پژوهشی در بین دانش‌آموزان

danesheroz اردیبهشت ۷, ۱۳۹۲ ۰
ضرروت تقویت روحیه پژوهشی در بین دانش‌آموزان

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز بر تقویت روحیه پژوهشی در بین دانش‌آموزان تأکید کرد

اکبر حلیمی امروز در مراسم افتتاح سه نمایشگاه متمرکز استانی هفته مشاغل در البرز اظهار داشت: پرورش استعدادهای دانش‌آموزان و همچنین ارائه امکانات به آنان برای توسعه این مهم ضروری محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان آینده‌سازان این کشور هستند لذا باید تمام تلاش خود را برای ارتقای توان علمی و ارتقای جایگاه تحقیق و پژوهش در بین آنان انجام دهیم.

این مسئول با بیان این که در بین دانش‌آموزان استعدادهای بسیار درخشانی وجود دارند که در صورت پرورش آنان می‌توانند در جهان بدرخشند افزود: ارائه امکانات پژوهشی یکی از ملزومات انجام تحقیق و پژوهش است که باید بیش از گذشته در مدارس به آن توجه شود.

وی در سخنان خود به آغاز هفته مشاغل اشاره کرد و گفت: در این راستا سه نمایشگاه استانی در البرز راه‌اندازی شده است.

حلیمی تأکید کرد: در این راستا دو نمایشگاه در شهرستان کرج یکی ویژه دختران و دیگری ویژه پسران است و یک نمایشگاه متمرکز در شهرستان ساوجبلاغ ویژه دانش‌آموزان غرب البرز راه‌اندازی شده است.

وی ارتقای روحیه تحقیق و پژوهش، مسئولیت‌پذیری در دانش‌آموزان نسبت به تأمین نیازهای جامعه اسلامی ایرانی را از اهداف برگزاری این نمایشگاه‌ها دانست.

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز اذعان داشت: با راه‌اندازی این نمایشگاه‌ها گام مهم در جهت تقویت و توسعه فرهنگ کارآفرینی و خوداشتغالی در دانش‌آموزان برداشته می‌شود.

حلیمی اظهار کرد: در این نمایشگاه‌ها دستاوردهای دانش‌آموزان مقاطع بالاتر که در سال‌های قبل با مشاوره‌های لازم توانسته‌اند به‌ خوبی انتخاب رشته کنند به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه‌ها تا ۱۱ اردیبهشت ماه دایر است.

شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۷
کد خبر : 13143
بازدیدها: 272

پاسخی بگذارید »