چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

صوفیه میزبان هفته دوستی کودکان ایران و بلغارستان

danesheroz1 بهمن ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
صوفیه میزبان هفته دوستی کودکان ایران و بلغارستان

دانش روز: هفته دوستی کودکان ایران و بلغارستان با حضور نمایندگان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از هشتم تا شانزدهم بهمن به میزبانی شهر صوفیه بلغارستان برگزار می شود

به گزارش دانش روز، از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان، مربیان و کارشناسان توانمند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور بلغارستان اقدام به برپایی کارگاه های سفال، کاردستی، نقاشی و چاپ، عروسک سازی و اجرای نمایش در یکی از مراکز بزرگ فرهنگی شهر صوفیه کردند.

مدیرکل روابط عمومی کانون پرورش فکری در این رابطه اظهار داشت: در کنار این کارگاه ها نمایشگاهی از محصولات و توانمندی های کانون نیز برپا می شود.

محسن حموله معرفی جشن های ملی ایران از قبیل عید نوروز، دهه مبارک فجر و برخی آداب و رسوم استان قزوین را از دیگر برنامه های نمایندگان کانون در این هفته دوستی عنوان کرد.

جانشین کمیته کودک و نوجوانان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: همزمانی هفته دوستی کودکان ایران و بلغارستان با سی وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرصتی مناسبی است تا با اختصاص بخشی از فعالیت ها به موضوع انقلاب اسلامی و جشن های دهه مبارک فجر این آیین ها به کودکان بلغارستانی بیشتر معرفی شود.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل کانون افزود: در این هفته دوستی طیب ملکی پور مدیرکل کانون استان قزوین به همراه شهناز هاشمی مقدم کارشناس، فیروزه ولدآبادی کارشناس هنری و نرگس عقیلی زاده مربی فرهنگی هنری کانون قزوین به عنوان نمایندگان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور دارند.

پوستر این هفته دوستی به صورت گسترده در مدارس و مراکز فرهنگی هنری شهر صوفیه توزیع شده است و رسانه های این کشور نیز از روزهای قبل، خبرهای این رویداد فرهنگی را منعکس کرده اند.

شهر صوفیه پایتخت بلغارستان به عنوان یکی از پایتخت های فرهنگی در اروپا شناخته می شود.

پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۲
کد خبر : 90620
بازدیدها: 352

پاسخی بگذارید »