سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

صدور رای دادگاه متهمان ‌”بانک آریا”/ اخذ لایحه دفاعیه از متهمان

danesheroz2 تیر ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
صدور رای دادگاه متهمان ‌”بانک آریا”/ اخذ لایحه دفاعیه از متهمان

دانش روز: اتهام متهمان بانک‌ آریا از جمله “امیرمنصور آریا” پولشویی، معاونت در پولشویی و اخلال در نظام اقتصادی است اما طبق اقرار تمامی متهمان این پرونده، مقصر اصلی این امر متهم ردیف دوم بوده و تمامی پول‌های واریزی به حساب کارمندان بانک آریا و همچنین برداشت آن توسط وی صورت گرفته است

به گزارش دانش روز، حدود ۳ سال پیش گروه آریا پس از اخذ مجوز از بانک مرکزی اقدام به پذیره‌نویسی برای ایجاد بانک آریا توسط یکی از شعب بانک ملت کردند ولی بعد مشخص شد که کارمندان این شعبه با “بانک آریا” تبانی کرده و تمامی سهام را به دوستان و کارمندان شرکت “امیرمنصور آریا” فروخته‌اند.

این اقدام همراه با آغاز رسیدگی به پرونده فساد ۳ هزار میلیاردی بود که موجب توقف فعالیت این بانک تازه تاسیس شد هر چند که بعد از دو سال مطالبات مشتریان بانک در حال پرداخت است ولی آغاز محاکمه متهمان بانک آریا برگ جدیدی از پرونده فساد بزرگ بانکی رو می‌کند.

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان بانک آریا ۳۱ اردیبهشت به ریاست قاضی احمدزاده در شعبه اول دادگاه انقلاب با حضور مه‌آفرید امیر خسروی برگزار شد و جلسه دوم نیز که قرار بود به اتهام سایر متهمان در ۵ خرداد ۹۲ تشکیل شود به دلیل رسیدگی‌های بیشتر توسط قاضی این جلسه برگزار نشد.

سومین جلسه متهمین بانک آریا نیز ۵ تیر با حضور ۴ نفر از متهمین بانک آریا و وکلای آنان با قضاوت قاضی احمدزاده و قرائت دفاعیه برگزار شد.

اتهام متهمان بانک‌ آریا پولشویی، معاونت در پولشویی و اخلال در نظام اقتصادی است اما طبق اقرار تمامی متهمان این پرونده، مقصر اصلی این امر متهم ردیف دوم بوده و تمامی پول‌های واریزی به حساب کارمندان بانک آریا و همچنین برداشت آن توسط وی صورت گرفته است.

قاضی پرونده یک جلسه دیگر به متهمین برای دفاع از اتهام خود فرصت داده و البته قرار است تا دو هفته آتی برای تمامی متهمین این پرونده از مه‌آفرید خسوی تا متهم ردیف آخر حکم صادر شود.

“حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای” در آخرین نشست خبری گفت: پرونده متهمان بانک ملی و صادرات در حال رسیدگی است به طوری که پرونده متهمان این بانک‌ها با کیفرخواست به دادگاه رفت و دادگاه تعدادی را محاکمه و محکوم کرد که پرونده آنها به دادگاه تجدید‌نظر ارسال شده و برخی در مرحله تجدید‌نظرخواهی است و برخی نیز به تناوب رسیدگی می‌شود و چهارشنبه هفته جاری جلسه دیگری از بانک آریا برگزار خواهد شد.

امروز نیز ۱۲ تیر ماه جلسه چهارم بانک آریا برگزار شد؛ این جلسه که به درخواست نماینده دادستان برای پاسخگویی به موارد مطرح شده در لایحه دفاعیه یکی از متهمان برگزار شد تا از کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا دفاع کرده و پاسخ لایحه دفاعیه هریک از متهمان را بدهد.

گفتنی است جلسه امروز داگاه متهمان بانک آریا آخرین جلسه دادگاه این بانک بوده که پس از بررسی نهایی رای مورد نظر صادر و احکام اجرا می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۵
کد خبر : 34130
بازدیدها: 237

پاسخی بگذارید »