دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

صدها هزار اسپانیایی علیه سیاست‌های دولت این کشور تظاهرات کرده‌اند

danesheroz آذر ۲۸, ۱۳۹۱ ۰

صدها هزار معترض با برپایی تظاهرات در شهرهای مختلف اسپانیا، خشم و اعتراض خود را علیه سیاست‌های ریاضت‌طلبانه اقتصادی دولت ماریانو راجوی، نخست وزیر این کشور ابراز کرده‌اند. شرکت‌کنندگان در این اعتراضات که دوشنبه شب (۱۷ دسامبر) در مادرید، پایتخت اسپانیا و ۵۴ شهر دیگر این کشور از جمله بارسلونا، والنسیا و مالاگا برگزار شد، [&hellip

صدها هزار معترض با برپایی تظاهرات در شهرهای مختلف اسپانیا، خشم و اعتراض خود را علیه سیاست‌های ریاضت‌طلبانه اقتصادی دولت ماریانو راجوی، نخست وزیر این کشور ابراز کرده‌اند.

شرکت‌کنندگان در این اعتراضات که دوشنبه شب (۱۷ دسامبر) در مادرید، پایتخت اسپانیا و ۵۴ شهر دیگر این کشور از جمله بارسلونا، والنسیا و مالاگا برگزار شد، شعارهای ضد دولتی سر دادند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، اتحادیه‌های اصلی کار در اسپانیا از جمله «فدراسیون اتحادیه تجارت (USO)، اتحادیه تجاری «کمیسیونز اوبرراس» (CCOO / Comisiones Obreras) و «اتحادیه عمومی کارگران» (UGT) برگزاری این اعتراضات را سازماندهی کردند.

در همین حال، بیش از ۸۰ هزار نفر از اقشار مختلف اسپانیا، شامل پزشک، پرستار و کارگران بهداشت عمومی، صبح دوشنبه (۱۷ دسامبر، ۲۷ آذر) با برپایی تظاهرات در پایتخت این کشور، علیه طرح‌های دولت در خصوصی سازی بخش بهداشت عمومی، اعتراض کردند.

همچنین روز یک‌شنبه (۱۶ دسامبر، ۲۶ آذر) هزاران اسپانیایی در اعتراض به سیاست‌های ریاضت‌طلبانه اقتصادی دولت و روند صعودی نرخ بی‌کاری در این کشور تظاهرات کردند.

اسپانیا در نیمه دوم سال ۲۰۰۸ میلادی با رکود شدید اقتصادی مواجه شد که در اثر آن میلیون‌ها نفر شغل خود را از دست داده‌اند.

این کشور تقریبا هر روز صحنه اعتراضات علیه تدابیر ریاضتی دولت از جمله کاهش حقوق بازنشستگی، کاهش بودجه بخش آموزشی و خدمات بهداشتی بوده است.

صدها هزار تن از مردم اسپانیا در این اعتراضات که به سازمان‌دهی اقشار مختلف اسپانیا شامل آموزگاران، معدن‌چیان، کارگران بخش بهداشت و دانشجویان برپا شده است، شرکت کرده‌اند.

منبع: پرس تی وی
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۰۴
کد خبر : 1306
بازدیدها: 174

پاسخی بگذارید »