پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

صحن حضرت زهرا (س) چهار سال دیگر به اتمام می رسد

danesheroz2 تیر ۴, ۱۳۹۲ ۰
صحن حضرت زهرا (س) چهار سال دیگر به اتمام می رسد

دانش روز: جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات در نجف اشرف، با اشاره به پیشرفت ۳۰ درصدی صحن حضرت زهرا (س) از اتمام آن تا چهار سال آینده خبر داد

به گزارش دانش روز، جواد خانی، جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات در نجف اشرف، در مورد نحوه ساخت و تاریخچه ساخت صحن حضرت زهرا (س) در جوار حرم مولای متقیان، امیرالمومنین علی (ع) اظهار داشت: در ابتدا بنا نبود صحن حضرت زهرا (س) با این وسعت ایجاد شود اما با پیشنهاد مسوول وقت ستاد و موافقت عتبه و نیز اختصاص بودجه از سوی نخست وزیر عراق، برخی هتل‌های اطراف خریداری شد و در زمینی به وسعت ۵۰ هزار متر مربع در سال ۱۳۸۹ این طرح آغاز شد.

وی ادامه داد: کل مساحت ساخت و ساز در صحن ۱۹۸ هزار متر مربع است که در طبقات مختلف برنامه ریزی شده است. از این متراژ ۹۸ هزار متر مربع آن زیارتی و ۱۰۰ هزار متر مربع آن شامل کتابخانه، موزه، مهمانخانه، آشپزخانه و بخش اداری است.

به گفته خانی این طرح قرار است در مدت زمان ۶ سال به اتمام برسد و در سال دوم از زمان بندی جلو تر است و بر این اساس با توجه به پیشرفت ۳۰ درصدی، پروژه تا ۴ سال دیگر به بهره‌برداری می رسد.

خانی این صحن را بزرگترین صحن جهان شیعه معرفی کرد و در مورد هزینه‌های پیش‌بینی شده برای آن اظهار داشت: هزینه اولیه پیش بینی شده ۷۰۰ میلیارد تومان است که ممکن است مقداری تفاوت کند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات در نجف اشرف دیگر پروژه‌های این ستاد در نجف اشرف را ساخت استراحتگاهی در کنار بحر نجف برای زائران عنوان کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۴
کد خبر : 31594
بازدیدها: 191

پاسخی بگذارید »