سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس مجلس:

صحبت‌های کاندیداها تبدیل به مشاجرات درونی نشود

danesheroz خرداد ۳, ۱۳۹۲ ۰
صحبت‌های کاندیداها تبدیل به مشاجرات درونی نشود

رییس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه کاندیداها در صحبت‌هایشان دقت کنند به آنها توصیه کرد، صحبت‌های‌شان تبدیل به مشاجرات و اختلافات درونی نشود و حقوق ملت هم در تبلیغات مخدوش نشود

علی لاریجانی صبح روز جمعه در مراسم افتتاح بزرگراه امام علی (ع) اظهار کرد: کاندیداها باید در ایام انتخابات به صحبت‌هایشان دقت کنند؛ زیرا غربی‌ها می‌خواهند از این روزنه استفاده کنند؛ لذا کاندیداها توجه کامل داشته باشند که این بستر به میدانی برای اراده قوی ملت تبدیل کنند.

وی اضافه کرد: ملت ایران برای تعیین سرنوشتش و اینکه میراث امام در سازندگی کشور استفاده کند و آرمان‌ها شهدا محقق شود.

لاریجانی با اشاره به مناسبت سالروز فتح خرمشهر خاطر نشان کرد: انتخابات می‌تواند نتیجه‌ای مثل حماسه خرمشهر برای کشور داشته باشد اگر قصد غربت انجام شود اما امیدواریم زمینه برای خلق حماسه سیاسی که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید داشتند فراهم شود.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: آزادسازی خرمشهر فقط پیروزی نظامی میدانی نبود بلکه سرفرازی سیاسی برای ملت بود و یک عملیات نظامی بود که در دستاورد وسیع سیاسی برای ایران داشت و آنها فهمیدند با یک دژ مستحکم مواجه هستند.

رییس قوه مقننه تاکید کرد: امیدواریم نتیجه این دوره از انتخابات ریاست جمهوری هم باعث سرافرازی ملت و اقتدار ملی کشور شود و کشورهای دیگر متوجه شوند با تیم ورزیده و عاقلی مواجه‌اند که نمی‌تواند به آنها زور بگویند.

لاریجانی در بخش دیگری از اظهارات خود به سخنان حضرت علی(ع) اشاره کرد و گفت: امام علی (ع) هشدار می‌دهد که انسان عاقل کسی است که دچار مستی مال و مستی قدرت نشود؛ معمولا این طور است که اگر انسان پولدار شود حواسش به سمت دیگری می‌رود یا مستی قدرت آن است اگر کسی سمت و قدرتی پیدا کرد وقتش را صرف خدمتگذاری نکند و خود را به مسائل دیگر و اموراتی که وقت را تلف و اختلاف ایجاد می‌کند مشغول کند که متاسفانه ما گاهی در کشور دچار این مسئله می‌شویم و گاهی افراد در مسندهایی قرار می‌گیرند که کشور را دچار اختلافات می‌کنند و به جای وحدت به اختلاف دامن می‌زنند و در این صورت کارها پیش نمی‌رود.

وی اضافه کرد: ما باید در کشور فضای کار، تلاش و همت را جایگزین اختلافات کنیم و نگذاریم به جای اینکه وقت صرف کار شود دعوا و مشکل ایجاد شود اگر کسی می‌خواهد دچار بد مستی قدرت نشود باید قصدش خدمت به مردم باشد،‌ اتحاد و رفقات ایجاد کند و همت‌ها را بسیج کند. اگر مشکلاتی در کشور است برای این است که این سنت رعایت نشده است؛ گاهی مدح و ستایش‌های بلاوجه و گاه مستی قدرت اتفاق می‌افتد؛ انسان عاقل باید از این امور بپرهیزد و از ظرفیت علم وقدرت و جوانی برای خدمت به مردم استفاده کند.

رییس مجلس شورای اسلامی با تبریک ایام ولادت امام علی (ع) و سالروز فتح خرمشهر به افتتاح پروژه بزرگراه امام علی اشاره کرد و گفت: این از خوش سلیقگی شهرداری تهران است که در این ایام فرخنده این پروژه بزرگ را افتتاح می‌کنند و از همت و غیرت شهرداری سپاسگذاری می‌کنیم؛ البته آقای قالیباف در اینجا حضور ندارد و به دنبال رای حلال هستند اما روحشان اینجا حاکم است.

لاریجانی اضافه کرد: این پروژه نمونه‌ای از تصمیم درست و همت جدی برای عمران و آبادانی کشور است و نمونه‌ای از خدمتگذاری به مردم به شمار می‌رود در سی و چهار سال بعد از انقلاب مدیران خوبی را تربیت کرده‌ایم که اگر از اینها به خوبی استفاده شود نتیجه خوبی خواهد داشت.

وی در ادامه به برخی مشکلات شهر تهران اشاره کرد و گفت: خدمات شهر بزرگی مثل شهر تهران نباید پراکنده و بی‌نظم باشد بلکه برای نقشه روشنی برای آینده وجود داشته باشد این پروژه هم علیرغم تمام مشکلات موجود به بهره‌برداری رسیده است و عملا یک کمربندی از شمال به شرق و جنوب تهران است که حجم ترافیک داخل شهر را در حاشیه قرار می‌دهد.

وی یادآورشد: این پروژه با همت جدی و ستایش‌برانگیزی انجام شده که نتیجه آن کار بی‌نظیری است.

لاریجانی با اشاره به مشکل آلودگی پایتخت یادآور شد: آلودگی در دو سه سال اخیر به اوج خود رسیده البته من می‌ترسم بگویم این کار را به شهرداری بسپارید؛ زیرا نمی‌دانیم سرنوشت شهرداری در آینده چه می‌شود و آیا می‌توان حجم این بار را بکشد یا نه اما به هر حال این موضوع نیازمند مدیریت متمرکز است.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این پروژه نمونه‌ای از کارهایی است که نشان می‌دهد اگر برای کشور سنجیده تصمیم‌گیری شود افراد خبیری هستند که کار را به نتیجه می‌رسانند.

رییس مجلس شورای اسلامی مشکلات امروز کشور در عرصه‌های مختلف را ناشی از برخی سو تدبیرها توصیف کرد و گفت: اگر می‌بینید مشکلاتی مانند مثل گرانی تورم وجود دارد نتیجه سو تدبیرها است اگر تدبیری درستی بود و گاهی افراط و تفریط نمی‌شد مشکلات امروز مردم را نداشتیم.

وی خاطر نشان کرد: در این پروژه تدبیری درستی و جود داشته است و در کنار آن همت قوی به وجود آمده و از زمان برای خدمت استفاده کردند. زیرا زمان مدیران در امور اجرایی محدود است و آنها می‌توانند به حاشیه بپردازند و یا وقت خود را صرف خدمت به مردم کنند. نیروهای مستعدی در کشور هستند که اگر تصمیم درستی گرفته شود خیلی از مشکلات حل می‌شود.

 

 

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۴
کد خبر : 20051
بازدیدها: 240

پاسخی بگذارید »