پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

«شیر» بدون پول به مدرسه نمی‌رود

danesheroz1 آذر ۶, ۱۳۹۲ ۰
«شیر» بدون پول به مدرسه نمی‌رود

دانش روز: به رغم آنکه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش از توزیع شیر بین دانش‌آموزان از ۱۵ آذر خبر داده است اما تحقق این موضوع را در صورت تخصیص اعتبار و همکاری شرکت‌ های تولید کننده لبنیات اعلام کرده است

 به گزارش دانش روز، طی سال‌های گذشته توزیع شیر مدارس با مشکل بودجه مواجه بود و این باعث می‌شد که طرح شیر مدارس برای دانش‌آموزان ایرانی بر اساس هدف اولیه اجرایی نشود.

* ۹ میلیون جمعیت تحت پوشش طرح توزیع شیر رایگان مدارس

پس از واکنش رسانه فارس با درج مطلب شیر بی یال و دم آموزش و پرورش در معرض خطر انقراض نسبت به عدم توزیع شیر در مدارس امروز وحید کیارشی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از توزیع شیر رایگان مدارس در صورت آمادگی شرکت‌های تولید کننده از پانزدهم آذرماه خبر داد.

وی ادامه داد: دستورالعمل مربوط به توزیع شیر رایگان مدارس در تاریخ ۲۶ آبان ۱۳۹۲ به استان‌ها ابلاغ شده است.

کیارشی اضافه کرد: بررسی‌های به عمل آمده حاکی از آن است که حدود ۹ میلیون دانش‌آموز و کارکنان شاغل در مدارس دولتی دوره‌های ابتدایی و دوره اول متوسطه تحت پوشش طرح توزیع رایگان شیر قرار می‌گیرند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تعداد نوبت توزیع شیر در مدارس به میزان اعتبار مصوب از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور بستگی دارد، افزود: اعتبار طرح مذکور در بودجه سال ۹۲ بالغ بر ۱۱۷۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است که وزارت آموزش و پرورش به منظور هرچه بهتر اجرا شدن طرح، تخصیص ۱۵۰۰ میلیارد ریال را در خواست کرده است.

وی تصریح کرد: در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز و همکاری شرکت های تولید کننده لبنیات، آموزش و پرورش آمادگی دارد تا سقف ۷۰ نوبت توزیع شیر رایگان در مدارس توزیع کند.

رئیس‌جمهور نیز دیروز در اعلام گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه گفت: گزارشی را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی راجع به وضع دانش‌آموزان در مدارس داده بود و ضرورت اینکه باید از لحاظ سلامت و رشد دانش‌آموزان اقدام کند از این رو دولت تصمیم گرفت در همین ماه (آذر) توزیع شیر رایگان را برای مدارس انجام دهد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: توزیع شیر رایگان هم در دوره ابتدایی در سراسر و هم سه سال اول متوسطه از همین ماه شروع می‌شود؛ اینها قدم‌های کوچکی است که دولت تا پایان امسال بر خواهد داشت.

* توزیع شیر با اما و اگر

 بر اساس گفته‌های معاون وزیر آموزش و پرورش، خبر توزیع شیر و سقف ۷۰ نوبت نیز به اما و اگر بستگی دارد و آن هم تخصیص اعتبار و همکاری شرکت‌های تولید کننده است و این در حالیست که طی سال‌های گذشته شرکت‌های طلبکار در بحث شیر مدرسه تا مدت‌های طولانی در انتظار اختصاص اعتبار از سوی آموزش و پرورش بودند و برخی نیز از خیر همکاری با این وزارتخانه گذشتند.

امید است با توجه به صحبت‌های رئیس‌جمهور، مشکل تخصیص اعتبار حل شده و شیر بین دانش‌آموزان توزیع شود.

منبع: فارس

چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۰
کد خبر : 76295
بازدیدها: 342

پاسخی بگذارید »