چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شیرین ترین لحظات زندگی ام لحظه خواندن کتاب است

danesheroz1 آبان ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
شیرین ترین لحظات زندگی ام لحظه خواندن کتاب است

دانش روز: استاندار البرز شیرین ترین لحظات زندگی خود را زمان هایی دانست که کتاب می خواند و تجربه های شیرین اش را در مدیر مسئولی « نشریه وارش» و نویسندگی کتاب « آیین مهرورزی» مرور کرد

به گزارش دانش روز، مهندس طاهر طاهری در مراسم رونمایی از دو عنوان کتاب “مسافر نیویورک” و “نوبت بغداد” که در سالن سیروس صابر ارشاد البرز برگزار شد، با بیان اینکه در هفته کتاب و کتابخوانی باید زمینه ترغیب تمامی اقشار برای افزایش سرانه مطالعه فراهم شود،گفت: در حالی که سرانه مطالعه در کشور ما پایین است  در برخی کشورهای در حال توسعه شاهد آن هستیم که افراد درکمترین زمان ممکن  لذت مطالعه را از خود سلب نمی کنند.

وی به تجربه های شیرین خود در مطالعه اشاره کرد و افزود: شیرین ترین لحظات زندگی ام زمان خواندن کتاب است، گاهی اوقات که فرصتی دست می دهد برحسب عادت طبق عناوین  کتاب و به صورت تصادفی مطالعه دارم و به عقیده من تنها چیزی که از فرصت های از دست رفته ما باقی می ماند همان لحظاتی است که مطالعه داریم.
استاندار البرز در ادامه تلاش نویسندگان را ستودنی دانست و افزود: کسی که مدت ها می نشیند و فکر می کند که چه بنویسد و چگونه پیامش را به مخاطبان ارائه دهد فوق العاده ارزشمند است.

مهندس طاهری به تجربه های خود در حوزه نشر نیز اشاره کرد و یادآور شد: توفیقی داشته ام که ۴ سال مدیر مسئول نشریه وارش باشم؛ ماهنامه ای که به کشورهای خارجی نیز ارسال می شد و مخاطبان خاص خود را داشت اما به جهت منابع مالی و مشکلاتی که همواره رسانه ها در چاپ و انتشار با آن مواجه اند تداوم پیدا نکرد.

وی همچنین کتاب های « در خانه ملت که بودم» را نیز حاصل تجربیات خود در دو دوره حضور در مجلس شورای اسلامی و کتاب « آیین مهرورزی» با ۱۰ دوره چاپ را از دیگر تجربه های شیرین خود در نویسندگی برشمرد.

در پایان این مراسم از دو کتاب « مسافر نیویورک» و « نوبت بغداد» که مجموعه ای از تجربه های « مهراب رجبی» در مدت زمان حضورش به عنوان دیپلمات ارشد ایران در مجمع عمومی سازمان ملل است و همین طور مأموریت بغداد را روایت گری می کند؛ رونمایی شد.

سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۹
کد خبر : 74800
بازدیدها: 258

پاسخی بگذارید »