جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شکست جبهه ضد سوری در سرنگونی نظام سوریه

danesheroz1 آبان ۶, ۱۳۹۲ ۰
شکست جبهه ضد سوری در سرنگونی نظام سوریه

دانش روز: دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت سالگرد افتتاح بیمارستان الرسول الاعظم(ص) تاکید کرد جبهه ضد سوری در سطح داخلی، منطقه ای و بین المللی در رسیدن به هدف خود یعنی سرنگونی نظام سوریه به طور کامل شکست خورده است

 به گزارش دانش روز، سید حسن نصرالله در سخنانی به مناسبت سالگرد بیمارستان بزرگ الرسول الاعظم(ص) خاطر نشان کرد احداث بیمارستان الرسول الاعظم یکی از دستاوردهای بزرگ در لبنان است.

دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد : جا دارد به نمایندگی از تمام مبارزان، به خدماتی که بیمارستان الرسول(ص) طی این سالها از زمان احداث تا کنون  ارائه کرده است، افتخار کنیم و به آن ببالیم.

سید حسن نصرالله گفت بیمارستان الرسول(ص) به دستورات سید عباس الموسوی، رهبر مقاومت اسلامی وفادار بوده و همچنان به مردم خدمت می کند، ما همچنین از موسس این بیمارستان، عیسی الطبطبائی تشکر می کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان به مسئله آزادی زائران لبنانی ربوده شده در سوریه اشاره کرد و به خانواده های آنها به خاطر آزادی شان تبریک گفت و از تمام کسانی که در آزادی این افراد از چنگال گروههای تروریستی سهیم بودند، تشکر کرد.

سید حسن نصرالله همچنین بر ضرورت مسئولیت پذیری همه طرفها برای آزادی دو کشیش ربوده شده در سوریه و نیز لبنانی های ربوده شده از جمله حسان المقداد و سمیر کساب عکاس لبنانی تاکید کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان خواستار استفاده از تجربه پیگیری مسئله ربوده شدگان اعزاز(زائران لبنانی که گروههای تروریستی ربوده بودند و اخیرا آزاد شدند) در پیگیری پرونده های دیگر شد.

سید حسن نصرالله اظهار داشت پایان مسئله ربوده شدگان اعزاز، پرونده های قدیمی لبنانی های مفقود شده لبنانی طی جنگ داخلی را باز کرده است و باید به دور از هیاهو و جنجالهای سیاسی و  تبلیغاتی، به طور جدی برای حل این پرونده تلاش کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد مکتب مقاومت، اجازه نداد اسیران در اسارت دشمن باقی بمانند و حتی نگذاشت پیکرهای شهداء نزد دشمن باقی بماند، با این حال، ما به دولت احترام می گذاریم.

وی افزود پرونده های حل نشده دیگری با دشمن اسرائیلی و همچنین با سوریه برادر و همچنین در داخل لبنان وجود دارد.

سید حسن نصرالله همچنین به پرونده ربوده شدن امام موسی صدر و دو همراهش در لیبی در زمان حکومت معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور اشاره و تاکید کرد مسئله امام موسی صدر به کرامت لبنان و مردم آن تعلق دارد و یک مسئله ملی است.

دبیرکل حزب الله لبنان با تشکر از تلاشهای جمهوری اسلامی ایران در خصوص پیگیری پرونده ربوده شدن امام موسی صدر بر ضرورت ادامه تلاشها و همچنین فشار بر مقامات جدید لیبی برای بازجویی از مقامات رژیم سابق که هم اکنون در زندان هستند و اطلاعات آنها می تواند سرنوشت امام موسی صدر را روشن کند، تاکید کرد.

وی گفت برخی خواستار حذف محور مقاومت در سوریه و بهره برداری از وضع موجود هستند، اما تغییرات میدانی و نظامی اکنون به سود دولت و ارتش سوریه است، زیرا گروههای تروریستی مسلح، نتوانسته اند، موازنه قدرت را به سود خود تغییر دهند، گروههای تروریستی تا کنون بدون هدف، هزاران نفر از مردم سوریه را به قتل رسانده اند، اما نتوانسته اند تغییری در وضع سوریه ایجاد کنند.

دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد طرفی که هدفش، سرنگونی نظام سوریه بود،هر کاری که می توانست انجام داد، اما در این راه شکست خورد.

نصرالله خاطر نشان کرد این رفتار گروههای تروریستی، موجب شد که ملت سوریه نسبت به این گروهها تنفر پیدا کنند و به سمت نظام سوریه متمایل شوند، همچنین افکار عمومی جهان، در طول هفته های گذشته به دلیل جنایات گروههای تروریستی به شدت از آنها رویگردان شده است.

وی افزود ناتوانی گروههای مخالف دولت سوریه برای ایجاد همگرایی میان خود به فروپاشی جبهه منطقه ای ضد سوری منجر شده است، از سوی دیگر پایداری نظام در مقابله با چالشهای داخلی و خارجی، هر گونه راه حل نظامی را در سوریه منتفی کرده است.

سید حسن نصرالله تاکید کرد تنها راه حل بحران سوریه، راه حل سیاسی و با گفتگوی بدون پیش شرط است و هر گروهی پیش شرطی برای مذاکرات قرار دهد، خواهان حل بحران سوریه نیست.

دبیرکل حزب الله لبنان هشدار داد جلوگیری از حل سیاسی بحران سوریه به معنای افزایش کشتار و قربانیان و ویرانی است و زمان آتی به نفع کسانی که در برابر گفتگو برای حل بحران سوریه مانع تراشی می کنند، نیست.

وی تاکید کرد امروز شرط بندی بر تغییر اوضاع سوریه شکست خورده است.

سید حسن نصرالله خاطر نشان کرد جبهه بین المللی و منطقه ای و داخلی نتوانسته اند سوریه را به زانو درآورند و با شکست روبرو شدند.

دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص تحولات سیاسی لبنان بار دیگر از مانع تراشی و کارشکنی جریان ۱۴ مارس در برابر فعالیت پارلمان و همچنین تشکیل دولت جدید انتقاد کرد.

نصرالله از جریان ۱۴ مارس پرسید تا کی می خواهید به مانع تراشی و کارشکنی در برابر تشکیل دولت لبنان و جلسات پارلمان و تعطیلی لبنان ادامه دهید.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد حزب الله برای تشکیل فوری دولت جدید آماده همکاری است.

وی خاطر نشان کرد از همه گروههای سیاسی و کسانی که دلشان برای لبنان می سوزد، درخواست می کنم، فورا جلسات دولت را برگزار کنید.

نصرالله همچنین گفت دو پرونده مهم و بسیار حساس وجود دارد که هرگونه تاخیر در پیگیری آن جایز نیست که اولین پرونده، نفت و پرونده دوم، پرونده امنیتی است و طرابلس در صدر آن قرار دارد.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد آنچه در طرابلس می گذرد، دردناک است و نباید این وضع ادامه پیدا کند و ارتش باید پرونده امنیتی را تحویل بگیرد.

وی با اشاره به همسویی افراد مسلح با گروههای تروریستی النصره و داعش در سوریه خاطر نشان کرد راه حل بحران طرابلس در فراخواندن داعش(گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام) و جبهه النصره نیست.

منبع:مهر

دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۸
کد خبر : 70237
بازدیدها: 123

پاسخی بگذارید »