شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شکست استقلال برابر سئول در نیمه نخست

danesheroz1 مهر ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
شکست استقلال برابر سئول در نیمه نخست

دانش روز: نیمه نخست دیدار تیم‌های استقلال ایران و اف‌سی سئول کره‌جنوبی در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با برتری تیم کره‌ای به پایان رسید. این نتیجه درحالی رقم خورد که استقلالی‌ها فرصت‌های گلزنی بسیاری را در این نیمه از دست دادند اما تیم کره‌ای که دیدار رفت را با برتری دو بر صفر برده بود بسیار حرفه‌ای و پخته عمل کرد و به گل نیز رسید

به گزارش دانش روز، دیدار تیم‌های فوتبال استقلال ایران و اف‌سی سئول کره‌جنوبی در دور برگشت از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹ امشب چهارشنبه در ورزشگاه آزادی آغاز شد که در پایان نیمه نخست تیم استقلال با یک گل مغلوب اف‌سی سئول کره‌جنوبی شد.

نخستین موقعیت این بازی روی ضد حمله توسط تیم اف‌سی سئول ایجاد شد که ضربه سر دژان دامیانوویچ در دقیقه ۳ توسط رحمتی دفع شد. استقلالی‌ها ۵ دقیقه بعد صاحب یک موقعیت صددرصد گلزنی شدند که روی حرکت زیبای تاکتیکی، احمد جمشیدیان در محوطه جریمه تیم اف‌سی سئول صاحب موقعیت گلزنی شد اما ضربه او پس از برخورد با خط دفاع حریف به شکلی خطرناک از کنار دروازه به اوت رفت. البته خلیل الغمدی داور عربستانی این بازی، روی این صحنه دچار اشتباه شد و یک ضربه کرنر به سود استقلال نگرفت.

در دقیقه ۱۰ بار دیگر دژان دامیانوویچ روی یک ضد حمله تا مرز تک به تک شدن با سیدمهدی رحمتی پیش رفت اما تکل به موقع بیگ‌زاده از پیش روی این مهاجم و ایجاد یک موقعیت خطرناک برای اف‌سی سئول جلوگیری کرد. ۴ دقیقه بعد ضربه فرهاد مجیدی در محوطه جریمه به مدافع حریف برخورد کرد، کاپیتان استقلال توپ برگشتی را با یک پاس در عرض زیبا به سیاوش اکبرپور رساند که شوت زیبای این بازیکن از کنار دروازه تیم کره‌ای راهی اوت شد. در دقیقه ۱۸ همین بازیکن بار دیگر شانس خود را امتحان کرد اما ضربه زیبای این بازیکن از بالای دروازه اف‌سی سئول راهی اوت شد.

پس از اینکه در ۱۰ دقیقه دوم دو تیم بازی زیبایی را ارائه کردند و استقلالی‌ها تیم برتر میدان بودند، بازیکنان اف‌سی سئول برای آنکه از زیر حملات گسترده‌ آبی‌پوشان میزبان خارج شوند، سعی کردند بازی را اداره کنند و یکی دو موقعیت نه چندان حساس را هم در این دقایق روی دروازه رحمتی ایجاد کردند که هیچ نتیجه‌ای برای آنها در بر نداشت.

البته استقلالی‌ها نیز که مواظب ضدحملات نماینده کره‌جنوبی بودند، بیشتر برای رسیدن به دروازه این تیم به ارسال از جناحین خصوصا سمت راست زمین، جائیکه خسرو حیدری و در مواقعی احمد جمشیدیان در آنجا حضور داشتند، پرداختند که موقعیت‌هایی را روی دوازه حریف ایجاد کردند. در یکی از این حملات، توپ برگشتی توسط مدافعان اف‌سی سئول با شوت زیبای پژمان نوری همراه شد که این ضربه هم با اختلاف بسیار اندک از کنار دروازه میهمان کره‌ای به اوت رفت.

پس از این موقعیت، بیشتر توپ در میانه میدان و جناحین دروازه دو تیم در جریان بود و مدافعان دو تیم بهتر از نفرات هجومی حریف بازی می‌کردند تا اینکه در دقیقه ۳۳ “سرجیو”ی برزیل از غفلت خط دفاع استقلال استفاده کرد و وارد محوطه جریمه شد اما شوت فنی این بازیکن، از کنار تیر عمودی دروازه آبی‌پوشان راهی اوت شد.

در دقیقه ۳۶ فرهاد مجیدی روی یک توپ عمقی به گل رسید اما قبل از ضربه کاپیتان استقلال، کمک داور اعلام آفساید کرد. یک دقیقه بعد و روی ضربه برگشتی کرنر، “ها دائه سونگ” کاپیتان اف‌‎سی‌ سئول با یک ضربه فنی از پشت محوطه جریمه دروازه استقلال را باز کرد.

پس از این گل استقلالی‌ها چندین موقعیت دیگر گلزنی را بدست آوردند که در یکی از این فرصت‌ها، ضربه خسرو حیدری باز هم به مدافعان حریف برخورد کرد تا همچنان قفل دروازه تیم میهمان بسته بماند. البته این حمله با شوت دامیانوویچ که توسط رحمتی مهار شد، پاسخ داده شد.

آخرین موقعیت نیمه نخست هم به صحنه‌ای که درون محوطه جریمه اف‌سی سئول شکل گرفت و استقلالی‌ها اعتقاد داشتند مدافع کره‌ای روی پژمان نوری خطای پنالتی انجام داده است، مربوط می‌شد. در این صحنه پاس عمقی و زیبای احمد جمشیدیان در پشت مدافعان به نوری رسید که این توپ با تکل مدافع حریف کره‌ای دفع شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت و از هافبک استقلال خواست از زمین بلند شود.

منبع:مهر

چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۹
کد خبر : 63978
بازدیدها: 216

پاسخی بگذارید »