یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۳

شکست آبرومندانه ایران مقابل قهرمان المپیک

28 danesheroz خرداد ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
شکست آبرومندانه ایران مقابل قهرمان المپیک

دانش روز : تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی خود در لیگ جهانی والیبال با نتیجه ۳ بر صفر و با ارائه یک بازی خوب مقابل روسیه شکست خورد

به گزارش دانش روز ، ولاسکو برای اولین شروع ایران در لیگ جهامی والیبال از شهرام محمودی، سعید معروف، فرهاد قائمی، پوریا فیاضی، سید محمد موسوی، آرمین تشکری و فرهاد ظریف ( لیبرو) استفاده کرد.

دو تیم با نتیجه ۸-۷ به سود روسیه برای وقت استراحت فنی اول نزد مربیان خود رفتند. ایران اصلا چهره یک تیم تازه وارد را نداشت و جریان بازی هم به هیچ وجه آن طوری که روس‌ها انتظار داشتند پیش نرفت. شاگردان ولاسکو حتی در لحظاتی از قهرمام المپیک نیز پیش افتادند.

وقت استراحت فنی دوم در نتیجه ۱۶-۱۴ به سود ایران به دست آمد، چیزی که شاید تیم سرمربی تیم ملی روسیه فکرش را هم نمی‌کرد. بازی در زمین روسیه و مقابل تیمی که در سال ۲۰۱۱ قهرمان لیگ جهانی و جام جهانی و در سال ۲۰۱۲ مدال طلا را از چنگ برزیل در آورده کار ساده‌ای نیست.

ولاسکو حاظر نبود حتی از یک امتیاز برتری تیمش مقابل روسیه چشم پوشی کند. تقاضای وقت استراحت او در انتیاز ۲۰-۱۸ به سود ایران موید همین نکته بود. تا اینجای بازی، شاگردان ایران کم اشتباه تر از روسیه بازی کردند.

از امتیاز ۲۱ روس‌ها کنترل بازی را با استفاده از ماشین امتیاز گیری خود، دیمیتری موزرسکی، بدست گرفتند و در نهایت نشان دادند که چگونه قهرمان المپیک شده‌اند. ست اول با نتیجه ۲۵-۲۱ به سود روسیه تمام شد. نیمکت نشینی حمزه زرینی هم در این ست در نوع خودش جالب توجه بود. او در چند سال گذشته، بازیکن ثابت تیم ملی در میادین مختلف بود.

ست دوم هم با برتری تیم ایران آغاز شد. توپ گیری داخل میدان و حمایت از مهاجمان و مدافعان روی تور از عوامل برتری ایران در اوایل این ست بود. وقت استراحت فنی اول با نتیجه ۸-۷ به سود ایران، رقم خورد.

سعید معروف به عنوان، بازیساز تیم ملی، بیشتر پاس‌های خود را به محمد موسوی و شهرام محمودی رساند و این دو بازیکن هم جواب اعتماد و پاس‌های او را به خوبی دادند.

روس‌ها باز هم در امتیازات پایانی، تجربه و مهارت خود را به رخ ایران کشیدند و با نتیجه ۲۵-۲۲ برنده شدند. همین اختلاف کم میان ایران به عنوان تیمی که اولین حضور خود در لیگ جهانی را تجربه می‌کند و روسیه ای که ۲۱ بار در لیگ جهانی حضور داشته به نوعی یک پیروزی به حساب می‌آید.

در ست سوم، حمزه زرینی به زمین آمد. فشار روی تیم ملی به طرز محسوسی کمتر شده بود و آنها راحت‌تر بازی می‌کردند. چند اشتباه از بازیکنان ایران و حمله خوب از روس‌ها نتیجه ۱۰-۶ را به سود تیم میزبان رقم زد.

عادل غلامی، تعویض بعدی ولاسکو بود که جای محمد موسوی را گرفت. اسپک‌های حمزه زرینی از منطقه ۴ که شگرد او به حساب می‌آید، اختلاف را برای لحظاتی کم کرد. وقت استراحت فنی دوم در نتیجه ۱۶-۱۲ به سود روسیه بدست آمد. ولاسکو در ادامه بازی از مهدوی مهدوی  امیر غفور هم که در جام جهانی ۲۰۱۱ مقابل روسیه بازی کرده بودند نیز استفاده کرد.

امتیازات پایانی ست سوم به راحتی هر چه تمام تر برای روسیه بدست آمد و این تیم با حساب ۲۵-۱۷ و با نتیجه ۳ بر صفر برنده شد.

برای تیم ملی روسیه، دیمیتری ایلینیخ با ۱۵ امیتاز، بهترین بازیکن بود و شهرام محمودی با ۱۱ امتیاز، بهترین بازیکن ایران بود. تیم ایران ۲۰ خطا و تیم روسیه ۲۳ امیتاز به واسطه خطاهایشان به حریف دادند.

بازی بعدی دو تیم، فردا – شنبه – ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران برگزار می‌شود.

 

منبع : تسنیم

جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۱
کد خبر : 24492
بازدیدها: 224

پاسخی بگذارید »