پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شکایت نمایندگان از هزینه‌های سفر هیئت همراه احمدی‌نژاد به نیویورک به دیوان محاسبات ارجاع شد

28 danesheroz خرداد ۶, ۱۳۹۲ ۰
شکایت نمایندگان از هزینه‌های سفر هیئت همراه احمدی‌نژاد به نیویورک به دیوان محاسبات ارجاع شد

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، گفت: بررسی‌های کمیسیون اصل ۹۰ در مورد شکایت آقای قاضی‌پور از سفر رئیس‌جمهور به نیویورک انجام شده و نتیجه این شکایت به دیوان محاسبات ارسال شد

به گزارش دانش روز ، علی پورمختار رئیس‌کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به گزارش جدید این کمیسیون درباره شکایت نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه از تعداد همراهان رئیس جمهور در سفر سال گذشته به سازمان ملل، گفت: پس از سفر رئیس‌جمهور و همراهان وی به نیویورک،‌ نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه شکایتی را به کمیسیون اصل ۹۰ تقدیم کرد. بر این اساس که ضرورتی بر حضور ۱۲۰ نفر به عنوان همراه رئیس‌جمهور در این سفر نبوده است.

وی ادامه داد: ما این موضوع را در کمیسیون اصل ۹۰ بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که تعداد همراهانی که قاضی‌پور عنوان کرده، یعنی ۱۲۰ نفر درست نبوده است البته تعدادی در این سفر حضور داشتند که الزامی برای حضور آنها وجود نداشته و سبب افزایش هزینه‌های دولت شده است.

رئیس‌ کمیسیون اصل ۹۰ تصریح کرد: این گزارش نهایی شده و نتیجه آن به قاضی‌پور اعلام شده البته قرار نیست این گزارش در صحن علنی قرائت شود و تنها نتیجه بررسی‌های کمیسیون‌ اصل ۹۰ به نماینده ارومیه اعلام شده است.

پورمختار افزود: البته گزارشی از این بررسی‌ها نیز برای بررسی جنبه هزینه‌ای و بودجه‌ای این سفر به دیوان محاسبات داده شده و این دیوان نیز قرار است رسیدگی‌های خود را انجام دهد.

وی ادامه داد: اگر دیوان محاسبات در بررسی این پرونده به این نتیجه برسد که در سفر به نیویورک مقررات رعایت نشده، ممکن است این پرونده را در حوزه قضایی دیوان محاسبات مورد بررسی قرار دهد.

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۷
کد خبر : 21282
بازدیدها: 153

پاسخی بگذارید »