شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شکاف بین کاخ سفید و کنگره بر سر ایران

danesheroz1 مرداد ۶, ۱۳۹۲ ۰
شکاف بین کاخ سفید و کنگره بر سر ایران

دانش روز: علیرغم تلاش دولت اوباما برای لغو برخی تحریم های اعمال شده علیه ایران برخی نمایندگان افراطی کنگره ضمن مخالفت با این تلاش ها خواستار تشدید تحریم ها علیه ایران هستند

به گزارش دانش روز، به نقل از”لس آنجلس تایمز” ، مقامات کاخ سفید و کنگره آمریکا بر سر نحوه برخورد با ایران اختلاف نظر دارند.

در حالیکه کاخ سفید از شدت برخی تحریم های ایران مثل تحریم های دارویی کاسته و قصد دارد برخی تحریم های دیگر را هم کاهش دهد گروهی از نمایندگان افراطی کنگره این کشور خواستار تشدید تحریم ها علیه ایران هستند.

بنا بر این گزارش ، اختلاف کاخ سفید و کنگره آمریکا بعد از انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران ، تشدید شده است.

نویسنده مطلب معتقد است از آنجائیکه دولت اوباما امیدوار است در هفته های آینده با تیم منتخب حسن روحانی پیرامون موضوع هسته ای گفتگو کنند تصمیم به کاهش تحریم ها در بخش دارو و محصولات کشاورزی گرفته است ، اقدامی که نویسنده مدعی شده است چرخشی ناگهانی در سیاست های دولت اوباما در قبال ایران محسوب می شود.

اما گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا از جمله ” لیندسی گراهام” از حزب جمهوری بر ارائه لایحه ای جدید برای افزایش تحریم ها علیه ایران پافشاری می کنند .

در این میان ” جان کری” وزیر خارجه آمریکا و برخی دیگر از مقامات کاخ سفید در حال لابی و فشار به نمایندگان کنگره آمریکا هستند تا حداقل از ارائه این لایحه تا برگزاری دور اول مذاکرات هسته ای با تیم جدید مذاکره کننده ایرانی خوداریی کنند زیرا دولت آمریکا نگران است اعمال تحریم های جدید علیه ایران به روند مذاکرات هسته ای غرب با ایران آسیب برساند.

منبع:مهر

 

یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۲
کد خبر : 43375
بازدیدها: 308

پاسخی بگذارید »