شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شیر مادر دشمن سرطان

danesheroz1 مرداد ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
شیر مادر دشمن سرطان

دانش روز: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد دادن شیر به کودک از بروز سرطان در مادران شیرده جلوگیری می کند

 به گزارش دانش روز، به نقل از بخش سلامت خبرگزاری ANSA ایتالیا ، تغذیه با شیر مادر برای کودک خوب است.

براساس این گزارش، شیر مادر با اثر بر روی رشد شناختی که در هفت سال اول زندگی کودک اندازه گیری شده نشان از حفاظت سیستم ایمنی بدن مادر است که تکثیر مصنوعی آن غیر ممکن است.شیردهی توسط مادر، وی را دربرابر انواع خاصی از سرطان حمایت می کند.

با این حال، در جهان تنها ۳۸ درصد از زنان قادر هستند به فرزند خود شیر دهند، و این آمار   ۵۰ ٪ افزایش یافته است و آن ۲۲۰ هزار  زندگی را نجات داده و در مصرف شیر صرفه جویی شده است.
سازمان سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، در آستانه هفته ای که به تغذیه با شیر مادر در جهان اختصاص داده شده این مطلب را بیان کرد.در میان مواردی که آنها شناسایی کردند،  سوء رفتار در بخشی از نوزادان یکی از دلایل برای پایبندی به این عمل سالم است .

یکی از اهداف سازمان بهداشت جهانی تا سال ۲۰۲۵ آنست که سهم مادرانی که در شش ماه اولین زندگی کودک به او شیر داده است را ۵۰ درصد افزایش دهد.

در حال حاضر این آمار در ۳۸درصد متوقف می شود، و با این حرکت کارشناسان فقط ممکن است بتوانند ۲۲۰ هزار کودک را در سال نجات دهند .

شروع تغذیه با شیر مادر ظرف یک ساعت پس از تولد در واقع خطر ابتلا به عفونت های روده را کاهش می دهد و تا حد زیادی مرگ و میر نوزادان حتی زمانی که مادر دچار اچ آی وی باشد و یا از سوء تغذیه رنج ببرد،را کاهش می دهد.

تنها ۲۰ درصد از کشورها، یک گزارش منتشر شده توسط آژانس در مورد جایگزینی شیر مادر را  یادآوری می کنند.

منبع:باشگاه خبرنگاران
یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۱
کد خبر : 46599
بازدیدها: 196

پاسخی بگذارید »