پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش:

شورای شهر تهران ادعاهای نجفی را تکذیب کرد

danesheroz1 مرداد ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
شورای شهر تهران ادعاهای نجفی را تکذیب کرد

دانش روز: رئیس شورای اسلامی شهر تهران در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی که پنجمین تکذیبیه بر رد ادعاهای محمدعلی نجفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در نطق دفاعیه وی در مجلس به شمار می‌آید، ادعاهای مطرح شده در اظهارات وی و موافقانش را تکذیب کرد

به گزارش دانش روز، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در نامه‌ای خطاب به “علی لاریجانی” رئیس مجلس شورای اسلامی که پنجمین تکذیبیه بر رد ادعاهای محمدعلی نجفی، وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در نطق دفاعیه وی در مجلس به شمار می‌آید دو ادعای مطرح‌شده در اظهارات نجفی را تکذیب کرد.

بر اساس توضیحات مندرج در این نامه، ادعای نجفی مبنی بر اینکه شورای اسلامی شهر تهران نام میدانی مزین به نام “آیت‌الله حق‌شناس” را به “نهم دی” تغییر داده است، تکذیب شده است.

نجفی در نطق دفاعیه خود ادعا کرد: «به من گفتند شما با نامگذاری میدان به نام ۹ دی مخالف بودید. این چه بحثی است؟ شما امنیت روانی تصمیم‌گیری را اینگونه به هم می‌ریزید. در ثانی اگر چنین مسئله‌ای مطرح می‌شود علت آن را هم بگویید. پیشنهاد آورده بودند که میدان آیت‌الله حق‌شناس به ۹ دی تغییر نام پیدا کند و من با آن مخالف بودم چرا که آیت‌الله حق‌شناس از مقامات و علمای این کشور بودند این همه میدان وجود دارد یکی را به همین نام بکنید. در قم هم تونل غدیر را به نام تونل ۹ دی نامگذاری کردند و با فشار علما بار دیگر مجبور شدند آن را به نام غدیر بازگردانند. آنجا علما نزدیک‌شان بود و اعتراض کردند در حالی که اینجا این طور نبود. من به اصولی پایبند هستم. ماحق نداریم میدان آیت الله حق شناس را به ۹ دی تغییر نام دهیم اما شما بخشی را می‌گویید و بخش دیگر را بیان نمی‌کنید آیا چنین کاری منصفانه است؟»

چمران در توضیحات ارسالی خود خطاب به لاریجانی تأکید کرده است: «در زمان بررسی طرح مزبور در صحن علنی شورا و همچنین به فرمانداری تهران، اعلام می‌شود که نام “حق‌شناس” صرفاً تشابه اسمی با نام حضرت آیت‌الله حق‌شناس داشته و هیچ ارتباطی با معظم‌له نداشته است و مصوبه مزبور اجرا نشده است.»

نجفی همچنین در ادامه نطق دفاعیه خود در مجلس گفت: «عده‌ای بابت دلجویی بنده از خانواده‌های آسیب دیده در جریان فتنه ایراداتی به من وارد می‌کنند. در توضیح این مسائل باید بگویم بنده در آن دوره عضو شورای شهر بودم و به همراه چند تن از همکارانم کاری انجام دادیم که شاید وظیفه شما نمایندگان مجلس بود. ما در این دوران به زن بی‌سرپرستی سرزدیم که همسرش را به خاطر هیچ دلیل سیاسی از دست داده بود. همسر این زن نه در تظاهرات حضور داشت و نه عضو هیچ جریان سیاسی بود. او برای تهیه دارو از خانه خارج شده و مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود. اگر دلجویی کردن از یک زن بی سرپرست و دو فرزند کوچکش کار اشتباهی است؛ حتما ما کار غلطی انجام دادیم.»

از سوی دیگر، “مهرداد لاهوتی” نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در موافقت با نجفی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ادعا کرد: «برخی گفتند که ایشان از خانواده‌های فتنه بازدید کرده است و آقای نجفی بر اساس مصوبه شورای شهر که عضو آن بوده به اتفاق اعضا و هیئتی از این خانواده‌ها بازدید کرد و این را شورای شهر آنها تکلیف کرده بود. آقای نجفی و هیئت همراه‌شان بعد از بازدید از این خانواده‌ها گزارشی تهیه و تقدیم مقام عظمای ولایت کردند.»

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که طبق نامه ارسالی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و مصوبه پیوست آن که متن آن در پی‌نوشت همین نامه قابل رؤیت است، هیچ کس به “نجفی” مأموریتی برای دیدار با خانواده آسیب‌دیدگان حوادث پس از انتخابات نداده بوده است.

متن کامل نامه “مهدی چمران” رئیس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به “علی لاریجانی” رئیس مجلس شورای اسلامی که به‌طور اختصاصی از سوی “مشرق” منتشر می‌شود، به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر لاریجانی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم
نظر به اینکه در جریان مذاکرات صحن علنی مجلس شورای اسلامی جهت رأی اعتماد به وزر پیشنهادی آموزش و پرورش د ردولت جناب حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به برخی مصوبات شورای اسلامی شهر تهران اشاره و برداشت‌های متفاوتی ارائه شده است، جهت رفع هرگونه شبهه، موارد ذیل یادآوری می‌شود:

الف- در خصوص طرح رسیدگی به وضعیت خانواده‌های آسیب‌دیده از حوادث پس از انتخابات یادآور می‌شود:

۱– این طرح با امضای شش نفر از اعضای شورای اسلامی شامل :۱- آقای احمد مسجدجامعی ۲- آقای حسن بیادی ۳- خانم معصومه ابتکار ۴-آقای محمدعلی نجفی ۵-خانم معصومه آباد ۶-آقای علیرضا دبیر با قید دو فوریت ارائه و به شماره ۷۲۲۴/۱۶۰ به تاریخ ۲۵/۵/۱۳۸۸ در دبیرخانه شورای اسلامی شهر تهران ثبت و در دویست و یازدهمین جلسه رسمی علنی فوق‌العاده شورای اسلامی شهر تهران منعقده به تاریخ ۲۵/۵/۱۳۸۸ اعلام وصول و پس از گردش کار در نهایت تصویب و طی نامه به شماره ۷۴۸۶/۱۲۹۰/۱۶۰ به تاریخ ۳۱/۵/۱۳۸۸ به شهردار محترم تهران ابلاغ شد. (پی‌نوشت)

۲– طرح مزبور طی نامه به شماره ۶۵۰۷/۱ به تاریخ ۷/۶/۸۸ مورد اعتراض فرمانداری تهران قرار گرفت که پس از گردش کار در نهایت، پاسخ اعتراض فرمانداری تهران طی نامه به شماره ۹۰۵۲/۱۳۰۱/۱۶۰ به تاریخ ۲۴/۶/۸۸ ارائه شد.
۳– متعاقبا در اجرای ماده هشتادم قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱/۳/۷۵ و الحاقات بعدی آن، فرمانداری تهران از مصوبه پاسخ شورای اسلامی شهر تهران قانع نشده و مراتب را طی نامه به شماره ۷۷۶۰/۱ به تاریخ ۶/۷/۸۸ به هیئت مرکزی حل اختلافات و رسیدگی به شکایات شوراهای اسلامی کشور ارجاع نموده است.
۴ –علی‌النهایه سرپرست محترم وقت فرمانداری تهران، طی نامه به شماره ۱۷۶۵۰/۳ به تاریخ ۳/۳۸۸ رأی هیئت مزبور را به شورای اسلامی شهر تهران در خصوص این مصوبه ابلاغ می‌نماید. که در نتیجه این مصوبه اجرایی نشده است.

ب: در خصوص نامگذاری یکی از معابر اصلی شهر تهران به نام نهم دی یادآور می‌شود:

۱– طرح الزام نامگذاری یکی از معابر اصلی شهر تهران به نام نهم دی با امضای ده نفر از اعضای شورای اسلامی شهر تهران شامل ۱- اینجانب ۲- آقای حسن بیادی ۳-آقای خسرو دانشجو ۴- آقای مرتضی طلایی ۵-آقای دکتر عباس شیبانی ۶- آقای حبیب کاشانی ۷- آقای علیرضا دبیر ۸- آقای حمزه شکیب ۹ خانم پروین احمدی‌نژاد ۱۰-خانم معصومه آباد با قید دو فوریت ارائه و پس از گردش کار تصویب و طی نامه به شماره ۱۴۷۱۹/۱۵۰۴/۱۶۰ به تاری ۱۸/۱۰/۸۹ به شهردار محترم تهران ابلاغ شد.

۲– متعاقبا با هماهنگی با شهرداری تهران و برابر نامه به شماره ۱۴۴۷۸/۱۶۰ به تاریخ ۱۱/۱۰/۸۹ رئیس محترم کمیسیون نامگذرای و تغییرنام معابر و اماکن عمومی شهر تهران، پیشنهاد تغییرنام میدان حق‌شناس واقع در منطقه هفده شهرداری تهران به نام “نهم دی” ارائه و پس از گردش کار در نهایت به اتفاق آرای موافق (یازده نفر) از اعضای شورای اسلامی شهر تهران حاضر در جلسه و در زمان رأی‌گیری (یازده نفر) به تصویب رسید و طی نامه به شماره ۱۶۷۳۳/۱۰۱۰/۱۶۰ به ترایخ ۲۸/۱۱/۸۹ به شهردار محترم تهران ابلاغ شد.

۳– مضافاً فرماندار محترم تهران طی نامه به شماره ۷۰۶۹/۲۹۲۵ به تاریخ ۱۷/۱۲/۸۹ اعلام می‌نماید که با رعایت مقام شامخ حضرت آیت‌الله حق‌شناس ترتیبی اتخاذ شود که مکان مناسب دیگری به نام روز نهم دی انتخاب شود.
توضیح اینکه در زمان بررسی طرح مزبور در صحن علنی شورا و همچنین به فرمانداری تهران، اعلام می‌شود که نام “حق‌شناس” صرفاً تشابه اسمی با نام حضرت آیت‌الله حق‌شناس داشته و هیچ ارتباطی با معظم له نداشته است و مصوبه مزبور اجرا نشده است.

با احترام
مهدی چمران
رئیس شورای اسلامی شهر تهران
۹۲/۵/۲۲

——————-
پی‌نوشت:
عنوان مصوبه:
” جوابیه شورای اسلامی شهر تهران به اعتراض شماره ۶۵۰۷/۱ به تاریخ ۷/۶/۸۸ فرمانداری تهران به متن مصوبه « رسیدگی به وضعیت خانواده‌های آسیب‌دیده از حوادث اخیر تهران » ـ تصویبی در دویست و یازدهمین جلسه رسمی ـ علنی ـ فوق‌العاده شورای اسلامی شهر تهران (دوره سوم) منعقده به تاریخ ۲۵/۵/۸۸ ـ ابلاغی به شماره ۷۴۸۶/۱۲۹۰/۱۶۰ به تاریخ ۳۱/۵/۸۸ ” مشتمل بر ماده واحده.

شماره صدور: ۹۰۵۲/۱۳۰۱/۱۶۰

تاریخ صدور: ۲۴/۶/۱۳۸۸

تاریخ جلسه: ۱۷/۶/۱۳۸۸

ماده واحده
” در پاسخ به اعتراض به شماره ۶۵۰۷/۱ به تاریخ ۷/۶/۸۸ فرمانداری تهران به متن مصوبه « رسیدگی به وضعیت خانواده‌های آسیب‌دیده از حوادث اخیر تهران » ـ تصویبی در دویست و یازدهمین جلسه رسمی ـ علنی ـ فوق‌العاده شورای اسلامی شهر تهران (دوره سوم ) منعقده به تاریخ بیست و پنجم مردادماه سال ۱۳۸۸ ـ ابلاغی به شماره ۷۴۸۶/۱۲۹۰/۱۶۰ به تاریخ ۳۱/۵/۸۸” موارد ذیل را اشعار می‌دارد: الف ـ در پاسخ به بندهای “الف”، “ب”، “ج” و “د” اعتراضیه و با عنایت به این‌که مطابق مفاد مصوبه یاد شده شهرداری تهران مکلف شده با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط و در حد توان در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص رسیدگی مسئولان به خانواده‌های آسیب‌دیده اقداماتی را اعمال دارد لذا مفاد مورد نظر آن فرمانداری مندرج در بندهای فوق‌الذکر اعتراض مورد توجه قرار گرفته و لحاظ شده است. علیهذا به منظور تأیید مضاعف، متن ماده واحده به شرح ذیل اصلاح و تکمیل می‌شود ” مــاده واحده : بر اساس بند دوم ماده هفتاد و یکم (۷۱) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱/۳/۷۵ و الحاقات بعدی آن و با عنایت به حوادث تأسف‌بار پس از انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری که منجر به ایراد خسارات مادی و معنوی به برخی از شهروندان تهرانی شد و با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص رسیدگی مسئولان به خانواده‌های آسیب‌دیده و جبران خسارات وارده، شهرداری تهران موظف است با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط و به ویژه وزارت کشور و در حد توان در این خصوص اقدام و گزارش اقدامات انجام شده را به صورت نوبه‌ای به شورای اسلامی شهر تهران ارائه نماید. ب ـ در پاسخ به بند (هـ) اعتراضیه آن فرمانداری تبصره‌ی به شرح ذیل به عنوان تبصره ذیل ماده واحده مصوبه افزوده می‌شود. تبصـره : کمک‌های مورد نظر از ردیف‌های مواد شانزدهم (۱۶) و هفدهم (۱۷) بودجه مصوب سال ۱۳۸۸ و با رعایت ضوابط و مقررات موضوعه انجام خواهد شد. “

 

 

 

منبع:دانا

پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۶
کد خبر : 50486
بازدیدها: 377

پاسخی بگذارید »