دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شهید کرجی که شهادتش را از کلام امام رضا (ع) گرفت

danesh آذر ۲۱, ۱۳۹۴ ۰
شهید کرجی که شهادتش را از کلام امام رضا (ع) گرفت

دانش روز: معلم شهید علی اکبر بیگلی در سال ۱۳۴۲ در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد.

به گزارش اختصاصی دانش روز شهید علی اکبر بیگلی در سال ۱۳۴۲ در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد. دوران تحصیل را همراه با کار و تلاش به پایان رساند. شهید در سال ۱۳۶۴ بعد از فراغت تحصیل در تربیت معلم به استخدام آموزش و پرورش درآمد و در همان سال عازم جبهه شد.

ام و نام خانوادگی: علی اکبر بیگلی

کد پرسنلی: ۲۰۴۶۸۲۹۱

کد رایانه ای بنیاد شهید: ——–

میزان تحصیلات:  فوق دیپلم

تاریخ و محل تولد: ۱۳۴۲/۱/۲ ابهر

تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۴/۱۸

نام پدر: بخشعلی

وضعیت استخدام: رسمی

مسئولیت در جبهه:  بسیجی

مسئولیت در آموزش و پرورش: آموزگار

محل خدمت: استان البرز – ناحیه ۱ کرج

محل شهادت: منطقه عملیاتی مهران

شهید بسیار متواضع و خوش برخورد بود و به کوچکترها سلام می کرد و احترام می گذاشت و هیچگاه سخن ناروا از دهانش بیرون نمی آمد. خوش اخلاق و بسیار نرم و متواضع و فروتن و سرآمد جوانان محل و برای همه الگو بود. آموزگار بسیجی شهید بیگلی در همان سال های آخر عمر همیشه در مسجد موذن و مکبر بود و پس از اتمام نماز بچه های محله را جمع کرده و به آنها قران تدریس می کرد.

قبل از شهادت می گفت ای کاش هزار جان داشتم و در راه خدا فدا می کردم و به تمام خویشاوندان و بستگان توصیه می کرد صله رحم داشته باشند و رفت و آمد خانوادگی را فراموش نکنند چرا که دوست داشت با همه رفت و آمد کرده و همه را به امر به معروف و نهی از منکر ترغیب می کرد.

فرازی از وصیت نامه شهید:

برادر و خواهر عزیزم این دنیا ارزش آن را ندارد که انسان به آن دل ببندد و آخرت خود را از یاد ببرد. امام رضا (ع) می فرماید: از ما نیست آنکه دنیا را برای دین ترک نگوید یا اینکه دین را برای دنیای خود از دست بدهد. اگر شهید شدم راه شهیدان را ادامه دهید تا آسیبی به اسلام نرسد. پدر و مادر عزیزم اگر شهید شدم برایم گریه نکنید. برای امام حسین (ع) گریه کنید که در روز عاشورا چه سختی ها کشید تا دین باقی بماند.

شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۶
کد خبر : 159055
بازدیدها: 736

پاسخی بگذارید »