چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شهر سوخته از نوای هنرمندان ایران کوچک پر شد

danesheroz2 خرداد ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
شهر سوخته از نوای هنرمندان ایران کوچک پر شد

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز گفت: البرزی‌ها در نخستین همایش گردشگری اقوام ایران زمین در شهر سوخته حضور پررنگی داشتند.

به گزارش گروه اجتماعی دانش روز، احد شریفی  گفت: استان البرز به دلیل ویژگی‌هایی همچون جای دادن اقوام مختلف در خود پتانسیل‌های فراوانی برای شرکت در همایش های این چنینی دارد.

28081_1

وی افزود: استان البرز به عنوان ایران کوچک مردمی با فرهنگ‌های گوناگون و متنوع را در خود جای داده است که همین امر می تواند نقطه قوتی برای توسعه بخش صنایع دستی استان باشد.

 

شریفی خاطرنشان کرد: خوشبختانه هنرمندان البرزی در اولین همایش گردشگری اقوام ایران زمین با ارائه برنامه هنری ویژه که توسط هنرمندان ناشنوای استان اجرا شد، شور و هیجانی خاص به شرکت کنندگان بخشیدند.

 

این مسئول ادامه داد: علاوه بر این در این همایش غرفه‌ای با نام استان االبرز دایر شده بود که جاذبه‌های گردشگری استان را در قالب پوستر و کتابچه به بازدیدکنندگان معرفی می کرد.

 

وی افزود: حضور اقوام مختلف در چنین همایش‌هایی زمینه تعامل بین اقوام و همچنین توسعه گردشگری استان‌های مختلف را به دنبال خواهد داشت.

 

شریفی یادآور شد: مردم در این همایش‌ها با فرهنگ‌ها و مناطق گردشگری استان های مختلف آشنا می شوند و همین امر توسعه صنعت گردشگری در بعد ملی را به دنبال دارد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر شناساندن جاذبه‌های گردشگری استان به البرزی‌ها تاکید کرد و افزود: این اداره سعی دارد در اولین مرحله استان را آن طور که شایسته است به ساکنین و شهروندان البرزی معرفی کند .

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از شهروندان از مکان‌ها و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی استان اطلاع ندارند که این موضوع نیاز به اصلاح دارد.

 

وی در پایان گفت: توسعه بخش گردشگری استان نیازمند همکاری فرابخشی است و همه مسئولین باید برای ارتقای این بخش بکوشند.

منبع: ایسنا

چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۱:۵۲
کد خبر : 24000
بازدیدها: 261

پاسخی بگذارید »