پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شهدا بهترین الگو برای نسل جوان کشور

danesheroz1 شهریور ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
شهدا بهترین الگو برای نسل جوان کشور

دانش روز: فرمانده سپاه ناحیه کرج گفت: شهدا، آزادگان و جانبازان دوران دفاع مقدس بهترین الگو برای نسل جوان کشور هستند

به گزارش دانش روز،  احمد باهک در حاشیه یادواره شهدای غواص و شهید ایرج خرم جاه اظهار کرد: ایستادگی شهدا، آزادگان و جانبازان در مقابل دشمن در هشت سال دفاع مقدس زمینه عزت و سربلندی را برای ملت ایران به ارمغان آوردند.

وی بیان کرد: امروز این ایستادگی که بیانگر جوانمردی ، رشادت و ایثار این عزیزان بوده می تواند الگوی مناسبی برای همه بویژه نسل جوان امروزی باشد.

باهک گفت : نسل جوان امروز با الگوگیری از آرمانهای شهدای گرانقدر می تواند کشور را در مقابل تهاجم دشمن بویژه در بخش فرهنگی بیمه کنند.

وی افزود: همه موظفند تا تمام تلاش و سعی خود را در زمینه گرامیداشت نام و یاد شهدا، آزادگان و جانبازان بکار گیرند تا فرهنگ ایثار و مقاومت و ولایت پذیری بویژه در نسل جوان گسترش یابد.

فرمانده سپاه ناحیه کرج گفت: شهید ایرج خرم جاه در سن چهارده سالگی با فرا گرفتن آموزش های لازم بویژه غواصی در قالب لشکر ۱۰ سید الشهدا در جبهه های جنگ تحمیلی حضور یافت و با رشادت آفرینی در عملیات کربلایی ۵ به درجه رفیع شهادت رسید.

باهک افزود: این شهید در سن پنج سالگی پدر گرامی خود را از دست داد و با سختی تمام در کنار مادر به زندگی ادامه داد و با آمورش خوب و حضور پررنگ در جبهه توانست یکی از بهترین رزمندگان غواص دفاع مقدس باشد.

وی یادآورشد: در این یادواره علاوه بر برگزاری یادواره شهیدˈ ایرج خرم جاه ˈ از آزاده سرافراز میهن اسلامی در دوران دفاع مقدس ˈ محمد جواد زمردیان ˈ نیز تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

به گفته وی ، شهید خرم جام را بعد از شهادت به اشتباه به جای این آزاده که اکنون در این یادواره حضور دارد در گلزار شهدای همدان دفن کردند که بعد که برگشت زمردیان به میهن باز گشت که از روی عکس مشخص شد این مزار متعلق به ایرج خرم جاه است .

در این یادواره که در سالن اجتماعات سپاه پاسداران البرز در کرج برگزار شد، حدود دو هزار نفر از اقشار مختلف مردم ، مسوولان و فرماندهان و خانواده های معظم شهداء و آزادگان بویژه شهید ˈ ایرج خرم جاه ˈ و ˈ محمد جواد زمردیان ˈ شرکت داشتند.

منبع:ایرنا

جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۷
کد خبر : 57775
بازدیدها: 276

پاسخی بگذارید »