پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شهادت بیش از ۴۰ زائر در مناطق مختلف عراق

danesheroz1 آبان ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
شهادت بیش از ۴۰ زائر در مناطق مختلف عراق

دانش روز: شهادت بیش از ۴۰ زائر حسینی و زخمی شدن ده ها نفر در مناطق مختلف عراق و اعلام منع آمد و شد در استان الانبار از جدیدترین اخبار امنیتی عراق به شمار می رود

 به گزارش دانش روز، اسکای نیوز عربی در خبری فوری اعلام کرد که در حملات گروه های تکفیری علیه زائران حسینی در مراسم امروز عاشورا در عراق تاکنون بیش از ۴۰ زائر در مناطق مختلف این کشور شهید شدند.

بیشتر قربانیان مربوط به منطقه السعدیه در شرق عراق است. این حمله به وسیله یک فرد انتحاری رخ داد و تاکنون هیچ گروهی مسئولیت انفجار در السعدیه را برعهده نگرفته است. روسیا الیوم نیز شمار زخمی های این انفجار را بیش از ۶۵ نفر اعلام کرده است. حال برخی از زخمی ها وخیم گزارش شده است.

این انفجار هیئت عزاداران حسینی در شمال استان دیاله در روستای زاکروش در منطقه السعدیه را هدف قرار داده بود. المدی پرس نیز به نقل از جبار الیاسری مدیر کل اداره بهداشت استان واسط گزارش داد که تروریست های تکفیری کاروان حسینی در روستای کفیفان در شمال الصویره را نیز هدف قرار دادند. این حمله به وسیله یک انفجار صورت گرفت و تاکنون شهید و زخمی شدن ۳۵ زائر را در پی داشته است.

در این انفجار ۷ زائر شهید و ۲۸ تن زخمی شدند. یک منبع پلیس در استان الانبار نیز امروز اعلام کرد که از بعد از ظهر روز گذشته تا اطلاع ثانوی ممنوعیت منع آمد و شد در فلوجه اعلام شده است. این اقدام با هدف جلوگیری از اجرای حملات مسلحانه علیه زائران حسینی در روز عاشورا اتخاذ شده است.

همچنین به موجب این تصمیم تمامی ورودی ها و خروجی های شهر فلوجه بسته شد و در نقاط مختلف این شهر ایست بازرسی وضع شد.

منبع: مهر

پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۰
کد خبر : 73744
بازدیدها: 300

پاسخی بگذارید »