پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شنیدن جواب رد مزاحمت اینترنتی را رقم زد

danesheroz اسفند ۹, ۱۳۹۱ ۰

مزاحم اینترنتی که قصد گمراه‌کردن پلیس را داشت، دستگیر شد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ قاسملو رییس پلیس فتای استان آذربایجان شرقی اعلام‌کرد: پیرو شکایت خانمی مبنی بر این که فردی با ارسال پیام‌های توهین‌آمیز و ایجاد صفحات جعلی در یکی از شبکه‌های اجتماعی موجب آزار و اذیت وی شده، ماموران اقدامات خود را آغاز کردند.
قاسملو افزود: در استعلامات شماره تماسی که از آن پیام‌ها ارسال شده، شناسایی و صاحب خط تلفن که مسئول یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی بود، به این پلیس احضار شد.
رییس پلیس فتای استان آذربایجان‌شرقی ادامه‌داد: شاکیه در اظهاراتش بیان کرد، مدتی پیش سیم‌کارت وی به سرقت رفته و از طرفی فرد احضار شده اطلاعاتی را در مورد فرد سومی در اختیار پلیس قرار داد.
وی گفت: این شخص بعلت مشکلات خانوادگی که با همسرش بر سر روابط با شاکیه دارد، دست به این کار زده و احتمالاً قصد آزار وی را داشته، بنابر اظهارات مسئول این شرکت، نامبردگان به این پلیس احضار و اعلام کردند، اتهامات وارده را قبول نمی‌کنند و طی تحقیقات اظهارات این دو فرد بررسی و صحت آن به این پلیس اثبات شد.
قاسملو تصریح‌کرد: پس از انجام تحقیقات برای کارشناسان محرز شد که مسئول شرکت خدمات رایانه‌ای در مورد سرقت سیم‌کارت حقایق را عنوان نکرده، بنابراین وی دوباره به این یگان احضار و پس از مواجه با ادله و مستندات به جرم خود اعتراف و اظهارداشت به علت علاقه به شاکیه و شنیدن جواب رد وی، اقدام به این کار کردم و زوجی را که در ابتدا به عنوان متهم معرفی کردم، چون خط اینترنت آنان را من فعال کرده و از ارتباطات فامیلی آنها با شاکیه اطلاع داشتم و سعی در متهم جلوه‌دادن آنان داشتم.
رییس پلیس فتای آذربایجان‌شرقی به تمامی افرادی که به هر نحو اقدام به هتک حیثیت و آزارافراد در محیط مجازی می‌کنند هشدار داد: بر اساس قانون جرایم رایانه‌ای هر فرد در فضای مجازی موجبات هتک حیثیت شهروندان را فراهم کند، افزون بر اعاده حیثیت به حبس و جزای نقدی محکوم می‌شود.
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۵:۳۵
کد خبر : 8094
بازدیدها: 247

پاسخی بگذارید »