پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شناسنامه ورزشی دانش‌ آموزی در راه است

danesheroz1 مهر ۶, ۱۳۹۲ ۰
شناسنامه ورزشی دانش‌ آموزی در راه است

دانش روز: معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: علاوه بر شناسنامه بهداشتی برای دانش‌آموزان شناسنامه ورزشی را در نظر می‌گیریم که توانایی‌های حرکتی دانش‌آموز در شناسنامه ورزشی وی درج و توسط معلمان تربیت بدنی تکمیل می‌شود

 به گزارش دانش روز، مهرزاد حمیدی با اشاره به اینکه سازمان نوسازی،‌ توسعه و تجهیز مدارس برای مدارس جدیدالاحداث سالن‌های ورزشی را پیش‌بینی می‌کند، اظهار داشت: هم‌اکنون محدویت سالن‌ها و امکانات ورزشی بیشتر متمرکز به مدارس قدیمی است.
وی افزود: می‌توان در مدارس با به کارگیری دانش‌آموزان مستعد به لحاظ ورزشی به عنوان بازوی اصلی معلم ورزش به افزایش تحرک در میان دانش‌آموزان کمک کرد ضمن اینکه تلاش می‌شود به ورزش دانش‌آموزان دختر توجه بیشتری کرد و سالن‌های سرپوشیده ورزشی را برای آنها اختصاص داد.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تصمیم گرفته‌ایم علاوه بر شناسنامه بهداشتی برای دانش‌آموزان شناسنامه ورزشی نیز در نظر بگیریم، گفت: توانایی‌های حرکتی دانش‌آموز در شناسنامه ورزشی وی درج می‌شود که توسط معلمان تربیت بدنی تکمیل می‌شود.
حمیدی ادامه داد: در نیمه نخست مهر با معاونان تربیت بدنی استان‌ها جلسه‌ای برگزار خواهیم کرد ضمن اینکه بخشنامه فعالیت‌های ورزشی به مدارس ارسال شده است و ۱۰ مهر همایشی را با حضور معاونان تربیت بدنی برگزار خواهیم کرد.
وی بیان کرد: در بحث ورزش دانش‌آموزی مقطع ابتدایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که می‌توان با آغاز فعالیت‌ها از دوره ابتدایی قهرمانان ورزشی را تربیت کرد.

منبع:پانا

 

شنبه ۶ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۴
کد خبر : 62947
بازدیدها: 477

پاسخی بگذارید »