جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شناسایی و آموزش ۲۵ هزار مداح دانش‌ آموز در کشور

danesheroz1 شهریور ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
شناسایی و آموزش ۲۵ هزار مداح دانش‌ آموز در کشور

دانش روز: مدیر کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش، گفت: ۲۵ هزار مداح دانش‌آموز در ˝طرح آموزش مداحان دانش‌آموز˝ شناسایی شده و آموزش دیده‌اند

به گزارش دانش روز، محمد بنیادی، مدیر کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به طرح آموزش مداحان دانش‌آموز، اظهار داشت: از ۲ سال قبل که این طرح آغاز شد، مبنا این بود که اشعار، مولودی‌خوانی، شهادت‌ها و ولادت‌ها به گونه‌ای مدیریت شود که مداح بتواند در اوج امام‌شناسی، منابع اصیل را مطالعه کرده و اشعاری را انتخاب کند که پاسخگوی فضای امروزی برای مداحان جوان باشد.

وی افزود: به همین دلیل، لوح‌فشرده و سایت‌هایی طراحی و اساتیدی معرفی شد؛ همچنین کلاس‌های امام‌شناسی برای این دانش‌آموزان گذاشته شد و یک جریان بی نظیری آغاز شد.

بنیادی با اشاره به اینکه شعار ما این است که پا منبری درست کنیم نه فوق منبر، تصریح کرد: این شعار بدان معناست که این دانش‌آموزان، مداحان اهل بیتی باشند که شوری را ایجاد و مهیا کنند برای سخنوران و خطیب‌هایی که می‌خواهند خطبه‌ها را بخوانند.

مدیر کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تعداد دانش‌آموزان شرکت کننده در طرح مداحان دانش‌آموز، گفت: ۲۵ هزار دانش‌آموز مداح شناسایی کردیم و ۱۵ هزار هیئت مذهبی را ثبت کرده‌ایم و مجوز داده‌ایم؛ این آمار مربوط به ۳۲ استان کشور و ۷۵۰ منطقه کشور است.

مبع:پانا

یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۶
کد خبر : 56043
بازدیدها: 305

پاسخی بگذارید »