پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شناسایی بزرگترین محتکر تخم مرغ

danesheroz1 مهر ۵, ۱۳۹۲ ۰
شناسایی بزرگترین محتکر تخم مرغ

دانش روز: یک مقام مسئول در تعزیرات حکومتی اعلام کرد: یک محتکر بزرگ تخم مرغ با احتکار ۴۳۰ هزار کیلو تخم مرغ در سردخانه های مخفی شناسایی و جریمه سنگین نقدی شد

به گزارش دانش روز، محمد حسن سرابیان، از تشکیل پرونده برای بزرگترین محتکر تخم مرغ خبرداد و گفت: این پرونده توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و نیروی انتظامی برای بررسی و پیگیری به تعزیرات حکومتی استان قم ارجاع شد. تعزیرات قم هم بعد از بررسی تخلف را محرز کرده و متخلف را جریمه نقدی کرد.

همچنین مهدی ریاضی مدیرکل تعزیرات قم در در مورد این پرونده گفت: این متخلف بیش از ۴۳۰ هزار کیلو تخم مرغ را در سردخانه های بزرگ احتکار کرده بود تا در فرصتی مناسب و بعد از گران شدن نهاده های دامی و افزایش قیمت تخم مرغ آنها را عرضه کند که توسط بازرسان شناسایی شد. این پرونده با جریمه سنگینی مختومه شد و تمامی تخم مرغ ها هم در بازار به نرخ دولتی توزیع شد.

وی همچنین در مورد تخلفات رستوران های بین راهی و سوهان فروشی های جاده قم تهران گفت: تخلف در این فروشگاهها زیاد است. البته این تخلف در مجتمع های بین راهی جدید هم بوده است. به عنوان مثال دو مجتمع بین راهی مارال و مهتاب چندین بار تخلف داشتند و حتی برخی از آنها الزام به نصب پارچه نوشته تخلف شده اند ولی بعد از رفتن بازرسان تعزیرات روی این پارچه ها را می پوشانند.

این مقام مسئول در تعزیرات گفت: یک مشکل و چالش هم در بحث قانون داریم. ما حتی در قانون تعزیرات جریمه های ۵ هزار تومانی داریم که به هیچ عنوان شایسته اجرا نیست. نکته مهم آن است که برخی از متخلفان بزرگ از راههای فرار قانونی استفاده می کنند. بر اساس قانون تعزیرات اگر یک واحد صنفی ۳ بار تخلف را تکرار کند باید پلمپ شود ولی وقتی نوبت به تخلف چهارم می رسد می آیند و بهره بردار را تغییر می دهند تا از قانون فرار کنند که باید در این مورد اقدام جدی شود.

منبع:مهر

 

جمعه ۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۹
کد خبر : 62778
بازدیدها: 253

پاسخی بگذارید »